Menu

Ostatnie dni Stalina (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380971868 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Joshua Rubenstein 
  • Wydawnictwo Prószyński i S-ka 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2017 

Opis

W sobotni wieczór 28 lutego 1953 r. Stalin podejmował swój wewnętrzny krąg na Kremlu, a potem na daczy w podmoskiewskim Kuncewie. Beria, Bułganin, Chruszczow i Malenkow opuścili go dopiero nad ranem. Stalin był pijany i w idealnym humorze. Następnego dnia ochronę zaniepokoiła cisza panująca w prywatnych pokojach Stalina, jednak nikomu nie wolno było tam wejść bez wezwania. Gdy w końcu o dziesiątej wieczorem otworzono drzwi pod pretekstem podania Stalinowi urzędowej poczty, znaleziono go nieprzytomnego na podłodze.
Wydarzenia, które poprzedziły śmierć Józefa Stalina, wciąż są przedmiotem niezliczonych dociekań, podobnie jak zdarzenia, które nastąpiły bezpośrednio po niej i ukształtowały historię świata na kolejnych kilkadziesiąt lat. Książka "Ostatnie dni Stalina" prezentuje je wszystkie szczegółowo, począwszy od XIX Zjazdu WKP(b) i przygotowań Stalina do kolejnych czystek, aż do aresztowania Ławrientija Berii, prezentując, jak pokaźna szansa na przemiany pozostała wówczas zaprzepaszczona.
Śmierć Stalina stwarzała nową sytuację zarówno w polityce wewnętrznej Związku Sowieckiego, jak i na arenie międzynarodowej. Jednak świat, który mógł wreszcie odetchnąć z ulgą, natychmiast powrócił do zimnej wojny.
Joshua Rubenstein jest pisarzem i niezależnym wykładowcą, specjalizującym się w historii Związku Sowieckiego. Absolwent Columbia University, gdzie studiował filologie rosyjską. Autor licznych publikacji prasowych i książek, poświęconych polityce Związku Sowieckiego.

Tytuł oryginału: The Last Days of Stalin
ISBN: 9788380971868
Kod paskowy: 9788380971868
Autorzy: Rubenstein Joshua
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 31155
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 302
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 15.0x21.5cm
Głębokość (mm): 30
Waga: 0.555
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.