Menu

PARYSKI ŚWIAT KSIĄŻKI I JEGO TAJEMNICE SPRAWOZDANIE Z TRUDNEJ MISJI - ZOFIA BOBOWICZ (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378661627 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Zofia Bobowicz 
  • Wydawnictwo Austeria 
  • Ilość stron 302 
  • Rok wydania 2017 

Opis

„Kim jest Zofia Bobowicz? Dzięki jej świadectwu, w którym opisuje swoją pracę edytorską w paryskim świecie wydawniczym, odkrywamy portret autorki – niezwykłej literaturoznawczyni, tłumaczki, redaktorki wydawnictw, pośredniczki pomiędzy polskim a francuskim rynkiem wydawniczym". (Czesław Porębski)

„Ta opowieść wydawnicza, wariant »dziennika profesjonalnego«, jest pasjonująca dla każdego, kto pracuje w świecie książki". (L’Harmattan)

„Przeczytałem książkę Zofii Bobowicz dwukrotnie – w oryginale i w przekładzie, za każdym razem z przyjemnością i w poczuciu, że mam do czynienia z pokaźnym przyczynkiem do dziejów recepcji literatury polskiej za granicą". (Ireneusz Kania)

„Jeżeli szeroko rekomenduję tę książkę, to dodatkowo dlatego, że oprócz jej wartości historycznej i dokumentarnej, cennej dla naukowców atrakcyjnych się transferem interkulturalnym, pokazuje, jak ważna jest pasja w walce o literaturę w świecie, gdzie jest dla niej coraz mniej miejsca. Po przeczytaniu jej ma się ochotę powiedzieć: »Bravo, Madame, merci za wypełnione zadanie!«". (Danielle Risterucci-Roudnicky)

ISBN: 9788378661627
Kod paskowy: 9788378661627
Autorzy: Bobowicz Zofia
Kod wydawcy: 31486
ilość stron: 302
Format: 14.5x20.5cm
Głębokość (mm): 19
Język oryginału: francuski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.