Menu

Pasja Michała i Zbigniewa. Ostatnie godziny życia męczenników w relacjach świadków (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788374853101 
  • Oprawa miękka 
  • Wydawnictwo Bratni Zew 
  • Ilość stron 248 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Jak doszło do morderstwa misjonarzy? Kto zdradził? szczegóły ostatnich godzin życia franciszkańskich męczenników opisuje dziennikarz pochodzący z Pariacoto w Peru.

9 sierpnia 1991 r. Peruwiańskie miasteczko Pariacoto w wysokich Andach żyło swoim spokojnym codziennym rytmem. Jedni wyszli na pola do pracy, inni krzątali się w domach. Rozmawiali, żartowali, śmiali się. Wśród nich o. Michał i o. Zbigniew, franciszkańscy misjonarze z Polski.
W tym samym czasie w zupełnie innym rytmie organizowali się terroryści z ugrupowania Sendero Luminoso. Pospiesznie, nerwowo, lecz zgodnie z planem. Mieli przecież tej nocy zamordować przedstawicieli władzy i franciszkańskich kapłanów.

Opowieść napisana w reporterskim stylu. Posiada mnóstwo wzruszających momentów. Choć czytelnik wie, jak zakończy się ta historia, trzymany jest cały czas w napięciu.

Autor książki był dzieckiem, kiedy w jego rodzinnym miasteczku zostali zamordowani misjonarze z Polski. To wydarzenie wstrząsnęło całym jego światem. Gdy po studiach powrócił do rodzinnego miasteczka, rozpoczął śledztwo dziennikarskie. Sam po latach wspominał: Podobnie jak mnóstwo dzieci z mojego pokolenia, nie rozumiałem przyczyn tego, co się wydarzyło. W następnych latach ludzie wciąż opowiadali o tej tragedii. Wierzyłem, że w końcu dowiem się prawdy.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.