Menu

Pasje i marzenia (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788364505300 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Teresa Dąbrowska 
  • Wydawnictwo Fundacja Sąsiedzi 
  • Ilość stron 120 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Przełom wieków, to czas ogromnych zmian społecznych i kulturowych, lecz także czas zmian w życiu wielu kobiet, które miały ambicje wykonywania się na polu naukowym i społecznym. W tym niezwykłym czasie przełomu o swoje marzenia walczą bohaterki książki Pasje i marzenia, a podążając za marzeniami, przełamują stereotyp zgodnie z którym dużo dziedzin życia było dla kobiet – rzekomo – niedostępnych. Bohaterki studiują m.in. Filozofię, medycynę, astronomię. Uczestniczą w życiu towarzyskim, posiadają rodziny, przyjaciół, są zaangażowane społecznie.
To niezwykłe w swojej prawdzie portrety kobiet twardych, odkrywczych, mądrych, z wielką determinacją realizujących swoje marzenia. Pasje i marzenia opisują ich charaktery, emocje, działania.
Wśród bohaterek tej opowieści są, m.in. Literatki – Maria Konopnicka, Eliza Orzeszkowa, Gabriela Zapolska, artystki – Ada Sari, Helena Modrzejewska czy astronomki – Maria Cunitz i Elżbieta Heweliusz
To książka o tym jak hartem ducha, talentem i praca można budować świeże światy.

Autorzy: Dąbrowska Teresa
Format: 14.5x21.0cm
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.