Menu

Pi. Biografia najbardziej tajemniczej liczby na św - Jeśli zamówisz do 14:00, wyślemy tego samego dnia. Darmowa dostawa, już od 300 zł. (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380694187 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Alfred S. Posamentier, Ingmar Lehmann 
  • Wydawnictwo Prószyński Media 
  • Ilość stron 320 

Opis

Każdy słyszał o liczbie Pi? Niektórzy pamiętają choćby niektóre wzory, w których występuje, takie jak 2Pir albo Pir2. Jednak Pi jest czymś wyraźnie więcej niż jedynie jedną ze stałych matematycznych – to klucz do świata tajemnic, które fascynowały matematyków od starożytności po dzień dzisiejszy. Ilość Pi stanowiła zagadkę dla całych pokoleń uczonych, którzy próbowali ją zdefiniować, ustalić jej wartość i wyjaśnić, dlaczego pojawia się w zaskakujący sposób w tak wielu zróżnicowanych dziedzinach.
Nie bez powodu zainteresowanie liczbą Pi urosło niemal do kultu, którego przejawami są niezliczone dyskusje i publikacje, światowy ranking osób, które zapamiętały najwięcej cyfr rozwinięcia? oraz obchodzony 14 marca dzień liczby?.
W swojej książce, „Pi. Biografia najbardziej enigmatycznej liczby na świecie", Alfred S. Posamentier i Ingmar Lehmann opowiadają niezwykłą historię najniezwyklejszej z liczb, odkrywając przed czytelnikami jej piękno i wyjaśniając, dlaczego poprzez wieki inspirowała równocześnie fachowych matematyków, jak i amatorów.
Alfred S. Posamentier jest popularyzatorem matematyki, dziekanem School of Education i profesorem w City College of New York. Wydał ponad pięćdziesiąt książek z dziedziny matematyki. W Polsce ukazała się jego książka „Niezwykłe liczby Fibonacciego. Piękno natury i potęga matematyki".
Ingmar Lehmann jest pracownikiem katedry matematyki na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie i autorem licznych publikacji o matematyce.

Tytuł oryginału: Pi: A Biography of the World
ISBN: 9788380694187
Kod paskowy: 9788380694187
Autorzy: Posamentier Alfred S., Lehmann Ingmar
Wydanie: 1
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 31155
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 320
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.5x20.5cm
Głębokość (mm): 25
Waga: 0.346
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.