Menu

Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot cudownej (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380620933 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Lech Majewski 
  • Wydawnictwo Rebis 
  • Ilość stron 284 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Fantasmagoryczna opowieść o Hotelu, który istnieje w miejscu, gdzie krzyżują się różnorodne rzeczywistości – historii, snu, marzenia i mitu.
Brigitte Bardot i tow. Jóźwiak z UB; Pablo Picasso i Cyrankiewicz; Rudolf Hess i Caravaggio; Lady Vi i Ulla, gwiazdy porno i Urbuś, Szopcio, Atom, chłopaki ze szkoły lat sześćdziesiątych; Marilyn Monroe i Wirski, sadystyczny nauczyciel muzyki; szaleni poeci i Marlon Brando; Cezanne i John Lennon; Sartre i Ringo Starr; Templer, Śmieciolog, Rabindranath Tagore, Liz Taylor, Oscar Noble Co łączy te postacie: historyczne i wymyślone, w przeróżnych czasach i przeróżnych światach (i filmach) żyjące (lub nie)?
Wszystkie są mieszkańcami Hotelu (a może Labiryntu? albo – Świata?), który istnieje w miejscu, gdzie krzyżują i przenikają się najróżniejsze rzeczywistości: historii, snu, kultury, marzenia czy mitu, i gdzie stapiają się w jedno odmienne strumienie czasu. Ten Hotel ma nieskończoną ilość pokoi, korytarzy i drzwi, za niektórymi z nich – nagle, lecz w najoczywistszy sposób – rozpościerają się Syberia, Anglia, Bukowno, Katowice, Plac Zwycięstwa albo Riva dei Sette Martiri. W tym Hotelu – co także wydaje się naturalne – jest enigmatyczny Ogród, podziemne rzeki kanały, i Biblioteka, w której można przeczytać własne, dosłownie sprzed chwili, myśli.
W tej gęstwinie, bohater, niczym Telemach wśród mitycznych lądów i postaci, poszukuje ojca, byłego lotnika Dywizjonu 302, którego prawdziwy los matka skrzętnie skrywa przed dorastającym synem.

linia cyklu: Polska literatura współczesna
ISBN: 9788380620933
Kod paskowy: 9788380620933
Autorzy: Majewski Lech
Wydanie: 1
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 20265
Miejscowość: Poznań
liczba stron: 284
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 14.5x23.5cm
Głębokość (mm): 25
Waga: 0.465
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.