Menu

Podróż przez dżwięki

Cechy produktu

  • ISBN 9788322451502 

Opis

"Podróż przez dźwięki" przeniesie Cię w czasie do momentów, w których razem ze Stanisławem Moniuszką odkryjesz, co składa się na piękno muzyki. Ta niesamowicie wciągająca biografia pokazuje, że wielkość człowieka nie rodzi się sama z siebie.

Razem z tą lekturą poznasz niezwykłe zwyczaje wybitnego kompozytora i to, co inspirowało go do tworzenia dzieł znanych każdemu z nas. Ta napisana przystępnym językiem książka to genialny sposób na poszerzenie horyzontów.

bez dwóch zdań wciągnie Cię ona na długie godziny.Opowieść biograficzna "Podróż poprzez dźwięki" pokazuje aktywność zawodową i życie Stanisława Moniuszki w nietypowy sposób. Dla Magdaleny Dziadek, autorki, szczególnymi punktami zainteresowania stały się miejsca, które Moniuszko odwiedził w trakcie swojej podróży.

Dotyczy to równie miejsc fizycznych na mapie świata, jak i tych bardziej subtelnych, prezentowanych przez dźwięki.Wspomniane miejsca, dzięki emocjom, zdarzeniom, ludziom czy krajobrazowi, stanowiły inspirację do tworzenia nowych dzieł.

Na podstawie wiadomości, stron z notatników, wielu listów oraz pozostałości po kompozytorze autorka opowiada historię przeplataną wątkami artystycznymi i związanymi z życiorysem Stanisława Moniuszki.Biografia przepracowuje tradycyjny portret Moniuszki wytwarzany przez dotychczasowych biografów.

Dzięki badaniom nad spuścizną epistolograficzną w książce znajduje się dużo nowych i sprostowań błędów, które widnieją w dotychczasowych publikacjach.Książka ta została wytwarzana na prośbę PWM, w ramach przygotowania przez wydawnictwo nowego zbioru dzieł Stanisława Moniuszki.

Oprócz autorki, Magdaleny Dziadek, nad wydawnictwem tym czuwał filolog prof. Radosław Okulicz-Kozaryn. Jeśli zainteresował Cię temat biografii znanych artystów (w tym kompozytorów), polecamy też książkę "Chopin" napisaną poprzez Jarosława Iwaszkiewicza.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.