Menu

Poławiaczki pereł. Pierwsze Polki na krańcach świata (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324059140 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Ula Ryciak 
  • Wydawnictwo Znak 
  • Ilość stron 360 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Opowieść o pierwszych Polkach, które ruszyły w świat Głód przygody i ekscytującego życia? Potrzeba udowodnienia światu zdominowanemu przez panów, że mogą dokonać niemożliwego? Bezkompromisowa walka o swoje marzenia? Co sprawiało, że Polki porzucały spokojne życie i jechały tam, gdzie nikogo jeszcze nie było? Michalina Isaakowa, znana poławiaczka motyli, samotnie wędruje po Ameryce Południowej.

Spędza dwa lata wśród Indian… i w nieodgadnionych okolicznościach znika. Jadwiga Toeplitz-Mrozowska – lubiana przed wojną śpiewaczka i aktorka – podróżuje na norweskie Lofoty i Bliski Wschód. Sporządza mapy i wytycza świeże szlaki.

Jako pierwsza Polka samotnie dociera do Tybetu. Maria Czaplicka pragnie zostać antropologiem tak jak Bronisław Malinowski, ale… jest kobietą. Mimo to rusza z ekspedycją naukową na Syberię, gdzie w arcytrudnych warunkach bada zwyczaje szamanów.

Autorka bestsellerów i zdobywczyni Nagrody Literackiej Gryfia, podróżniczka, która publikowała reportaże z pięciu kontynentów, podąża śladem swoich bohaterek. Odkrywa szlaki ich pionierskich wypraw, a także barwne i niebezpieczne przygody na przeróżnych szerokościach geograficznych.

Ula Ryciak – autorka bestsellerów, m.in. Biografii: Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej oraz Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów, laureatka Nagrody Literackiej Gryfia, scenarzystka i podróżniczka, która publikowała reportaże z pięciu kontynentów.

Tym razem, podążając śladem swoich bohaterek, odkrywa szlaki ich pionierskich wypraw oraz barwne i niebezpieczne przygody na różnych szerokościach geograficznych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.