Menu

Poszukiwanie optymizmu w epoce pesymizmu - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378931379 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Leonidas Donskis, Tomas Venclova 
  • Wydawnictwo Kolegium Europy Wschodniej 
  • Ilość stron 184 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Tom korespondencji Leonidasa Donskisa i Tomasa Venclovy. Dwóch litewskich intelektualistów – Venclova, od młodości związany z opozycją antykomunistyczną, w końcu pozbawiony obywatelstwa przez władze ZSRR, oraz Donskis, filozof i energiczny uczestnik debaty publicznej, prowadzą bardzo głęboką podmianę myśli. Ich listy wykraczają jednak bezdyskusyjnie poza osobiste doświadczenia – przedmiotem rozmowy są wyrażane w Europie Wschodniej przewidywania, w których dysydenci, opozycjoniści, krytycy społeczni, pisarze i komentatorzy z tego regionu określili położenie, możliwości oraz przyszłość Europy i świata. Przegląd prognoz, równocześnie tych konserwatywnych i reakcyjnych, jak liberalnych i demokratycznych, mieści także wnikliwą diagnozę współczesnej sytuacji – nastania czasu poważnych wyzwań i kryzysów w związku z polityką Władimira Putina i sytuacją na Ukrainie.
Proroctwa wschodnich Europejczyków dotkniętych bezpośrednio totalitaryzmami XX wieku, które naznaczyły także losy ich krajów, stanowią wielką wartość, zwłaszcza w obliczu współczesnych wyzwań stojących przed naszą częścią Europy.

ISBN: 9788378931379
Kod paskowy: 9788378931379
Autorzy: Donskis Leonidas, Venclova Tomas
Tłumaczenie: Gierałtowska Małgorzata, Pecela Kamil
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 31093
Miejscowość: Wrocław
liczba stron: 184
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.0x23.0cm
Głębokość (mm): 18
Waga: 0.44
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.