Menu

Powieść o Zeldzie Fitzgerald (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324164172 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Anne Therese Fowler 
  • Wydawnictwo Amber 
  • Ilość stron 416 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Muza, która inspirowała i zniszczyła autora pokaźnego Gatsby’ego.
I jego ofiara
równocześnie z premierą filmu spory Gatsby
W kinach 17 maja
W rolach głównych: Leonardo di Caprio, Carey Mulligan i Tobey Maguire

Zelda i Francis Scott Fitzgerald byli piękni i przeklęci – jak bohaterowie jego powieści z 1922 roku, która wydaje się proroczą wizją ich własnych losów. Przeklęci kochankowie, których burzliwe życie wypełnione miłością i zdradą, zazdrością i obsesją nieuchronnie wiodło do tragedii

Ich życie było jak niezwykła powieść. Z ich życia narodziły się jego powieści.

Francis Scott Fitzgerald, jeden z największych pisarzy amerykańskich XX wieku, autor sławnych powieści wielki Gatsby, Ostatni z dużych, Czuła jest noc, został nazwany kronikarzem epoki jazzu i straconego pokolenia – zbuntowanego, rozczarowanego powojenną rzeczywistością. Postacie z jego książek uosabiają rozterki swojej epoki, a bohaterem jest pan, którego miłość do kobiety doprowadza do zguby. Dla wielkiego Gatsby’ego taką kobietą fatalną okazała się Daisy Buchanan. Czy dla Scotta była nią jego żona Zelda?

Piękni, bogaci i beztroscy wiedli bajkowe życie. Byli najsłynniejszą parą Ameryki szalonych lat 20. Zachwycający, utalentowani, skąpani w blasku fleszy królowali na pierwszych stronach gazet i wśród elit intelektualnych. Pławili się w luksusie, bawili w najelegantszych klubach Nowego Jorku i Paryża, przy dźwiękach jazzowych big bandów i strzelających korków szampana. Prowokowali ekstrawagancją, rzucali wyzwanie dawnej moralności, przekraczali granice, byli bohaterami niezliczonych plotek i skandali – najsławniejszymi „celebrytami" lat 20. I początku lat 30.
Tymczasem tragedia zbliżała się nieuchronnie: pogłębiający się alkoholizm Scotta, niespełnione ambicje artystyczne Zeldy - pisarki, malarki, tancerki - a wkrótce jej choroba psychiczna

Tytuł oryginału: Z: A novel of Zelda Fitzgerald
ISBN: 9788324164172
Kod paskowy: 9788324164172
Autorzy: Fowler Therese Anne
Tłumaczenie: Kołodziej Irena
Wydanie: 2
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 20330
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 416
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11
Format: 12.5x20.5cm
Głębokość (mm): 25
Waga: 0.36
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.