Menu

Powojenne losy Niemców Wypędzeni - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377734582 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Douglas R. M. 
  • Wydawnictwo RM Wydawnictwo 
  • Ilość stron 550 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Książka opowiada o wstydliwie pomijanym milczeniem, a nawet lekceważonym poprzez badaczy epizodzie nowożytnej historii europejskiej, jakim było przymusowe wysiedlenie ludności niemieckiej z krajów środkowej i wschodniej Europy po 1945 roku. Ta kilkuletnia operacja deportacyjna – przeprowadzona na mocy uzgodnień zwycięskiej w II wojnie światowej koalicji – dotknęła kilkanaście milionów ludzi, z zasady starców, kobiety i dzieci. W jej trakcie zginęło – w trakcie uwięzienia w zaimprowizowanych obozach koncentracyjnych oraz tułaczki i transportów w nieludzkich warunkach –około pół miliona ofiar. Niniejsza książka to pierwsze opracowanie, poświęcone tej politycznej i ludzkiej katastrofie, której tragicznym skutkom nie zapobiegły choćby starania podejmowane przez międzynarodowe organizacje humanitarne. Pokłosie przymusowych powojennych deportacji do dziś rzuca cień na europejskie relacje, stanowiąc podłoże nierozwiązywalnych sporów.
To doskonałe opracowanie historyczne, przygotowane w oparciu o materiały źródłowe, jest godne polecenia wszystkim czytelnikom zainteresowanym prawdziwym obliczem dziejów współczesnych.

ISBN: 9788377734582
Kod paskowy: 9788377734582
Autorzy: Douglas R. M.
Format: 15.8x21.3cm
Głębokość (mm): 35
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.