Menu

Prywatna Wojna Rosy (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378232520 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Canale Rosy, Zuccala Emanuela 
  • Wydawnictwo BERNARDINUM 
  • Ilość stron 460 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Pierwsza książka na polskim rynku wydawniczym, która demonstruje, czym naprawdę jest kalabryjska mafia. To głos prawdy wydobywający się ze środka piekła. Prawdziwa historia młodej kobiety, która buntuje się przeciw ’ndranghecie – najpotężniejszej organizacji przestępczej we Włoszech. Przejmująca opowieść Rosy Canale rzuca nowe światło na rzeczywistość, panującą w miasteczku San Luca, położonym na południu Włoch, kolebce ’ndranghety. W książce splatają się niezwykle zagadkowe życiorysy pań żyjących w Kalabrii – żon, matek, sióstr ofiar, pochłoniętych przez mafię. Poruszająca, wciągająca, zapadająca w pamięć historia, w której dobro wychodzi na spotkanie ze złem i rzuca mu wyzwanie.

ROSY CANALE jest założycielką i przewodniczącą Ruchu pań z San Luca i Locride, stowarzyszenia non profit, które promuje projekty społeczne na terenie o wysokim stężeniu mafijnym. W roku 2008 zdobyła nagrodę Premio per la Legalita gminy Locri. Jej historią zainteresowały się największe włoskie i zagraniczne gazety.

EMANUELA ZUCCALA jest dziennikarką Io donna, tygodnika Corriere della Sera. Zdobyła mnóstwo włoskich i międzynarodowych nagród za artykuły dotyczące łamania praw kobiet i dzieci (pomiędzy innymi Premio Enzo Baldoni Prowincji Mediolanu i For Diversity. Against Discrimination Award Komisji Europejskiej). W wydawnictwie Paoline opublikowała Risvegliato dai lupi (2005) – reportaż z więzień włoskich, a także Sopravvissuta ad Auschwitz (2011).

Tytuł oryginału: La mia 'ndrangheta
ISBN: 9788378232520
Kod paskowy: 9788378232520
Autorzy: Canale Rosy, Zuccala Emanuela
Tłumaczenie: Bozowska Aleksandra
Rok wydania: 2014
Kod wydawcy: 21005
Miejscowość: Pelplin
ilość stron: 460
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 13.5x20.5cm
Głębokość (mm): 35
Waga: 0.48
Język oryginału: włoski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.