Menu

Przeciw PRL Szkice z dziejów opozycji demokratycznej (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788364526619 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Jan Olaszek 
  • Wydawnictwo Trzecia Strona 
  • Ilość stron 248 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Druga książka młodego, niezależnego naukowca z IPN, nagradzanego badacza i popularyzatora dziejów opozycji demokratycznej w PRL. Tym razem dr Jan Olaszek przygotował zbiór popularnonaukowych artykułów o nietuzinkowych bohaterach podziemia, których później historia postanowiła odstawić na boczny tor, a także o zapomnianych epizodach walki o wolną Polskę, niekiedy szczególnie kontrowersyjnych.

O książce: prof. Antoni Dudek - W mediach nieraz słyszymy o jakiejś postaci: legendarny opozycjonista z czasów PRL. Jednak wśród nas jest coraz więcej ludzi, którzy nie posiadają właściwie pojęcia, co ten zwrot oznacza. Jeśli do nich należysz, to potrzebnie powinieneś przeczytać tę książkę. Jeśli zaś uważasz, że masz już o opozycji z lat PRL wystarczającą wiedzę, to też powinieneś to zrobić. Jan Olaszek szybko wyprowadzi Cię z błędu.

prof. Jerzy Eisler - Należę do osób, które uważają, że głębokie podziały polityczne we współczesnej Polsce w obfitym stopniu mają swoje źródło nie tylko w historii III Rzeczpospolitej,dodatkowo, a może choćby najczęściej, w dziejach PRL w jej schyłkowym okresie. Mam tutaj na myśli zarysowujące się coraz istotniej w drugiej połowie lat 70., a także w latach 80. Różnice i podziały wśród aktywnych uczestników antykomunistycznej opozycji. Myślę nie tylko o bodaj najłatwiej dostrzegalnych, choć zarazem najusilniej skrywanych poprzez samych zainteresowanych, sporach personalnych, lecz także o tych ideologicznych, politycznych, a nawet strategicznych. O wszystkim tym myślałem, czytając z przyjemnością i zainteresowaniem najnowszą książkę dr. Jana Olaszka.

ISBN: 9788364526619
Kod paskowy: 9788364526619
Autorzy: Olaszek Jan
Kod wydawcy: 32964
ilość stron: 248
Format: 15.3x22.5
Głębokość (mm): 18
Język oryginału: polski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.