Menu

PUS. Kruk z Kruklanki 3 (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375141399 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Dorota Pyrgies 
  • Wydawnictwo EPIDEIXIS 
  • Ilość stron 24 
  • Rok wydania 2010 

Opis

Książeczka PUS Kruk z Kruklanki posiada materiał ćwiczeniowy nad wyraz przydatny dla logopedów, terapeutów, nauczycieli i rodziców tych dzieci, które z rozmaitych przyczyn nie opanowały jeszcze umiejętności poprawnego pod względem artykulacyjnym wysławiania się, posiadają problemy w komunikacji z otoczeniem, a także trudności w czytaniu i pisaniu.
Przyczyną nieprawidłowej wymowy mogą być zaburzenia słuchu fonemowego. Są one efektem niedojrzałości albo mikrouszkodzenia części mózgu odpowiedzialnej za analizę bodźców słuchowych. Powstają wtedy u dzieci problemy np. Z odróżnianiem zbliżonych artykulacyjnie dźwięków, dobrą wymową i pisownią. Z tej grupy nieraz wywodzą się dzieci z dysleksją i z dysortografią.
Większość dzieci przyswaja sobie r dopiero około 3-5 roku życia. Do tego czasu zastępują je innymi łatwiejszymi głoskami, bądź również w ogóle opuszczają r wydłużając jednocześnie sąsiednią głoskę. Jeżeli zjawisko to trwa dłużej niż do 6-7 roku należy z dziećmi rozpocząć ćwiczenia reedukacyjne. Teraz dzięki zabawie z PUS-em ćwiczenie korzystnej wymowy r przestanie być nudne, nie będzie zniechęcało żmudną pracą i przyniesie wymierne efekty. Kruk z Kruklanki: odszukiwanie takiego samego ciągu liter głoski r i t w nazwie obrazka głoska r w nagłosie i śródgłosie rozróżnianie głosek l i r tworzenie sylab i rymów z głoską r kompletowanie w pary przymiotnika z rzeczownikiem z literą r brakujące głoski r i l w rzeczownikach tworzenie wyrazów przez dodanie końcowej właściwej sylaby dopełnianie podpisów do obrazków mających w nazwie głoski r i l niełatwe nazwy miast, w których brakuje pierwszych liter.

Aby w pełni korzystać z książki niezbędy jest pakiet kontrolny PUS, który należy zakupić osobno.Autorzy: Dorota Pyrgies
EAN: 9788375141399
Format: 26x14 cm
ilość stron: 24
ISBN: 9788375141399
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2010
Wydawnictwo: EPIDEIXIS

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.