Menu

Rozmowy dziecięcia wieku (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365613561 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Beigbeder Frederic 
  • Wydawnictwo Literackie 
  • Ilość stron 288 
  • Rok wydania 2018 

Opis

wybór wywiadów przeprowadzonych przez Frédérica Beigbedera w latach 1999 – 2014 ze znanymi i nieznanymi w Polsce pisarzami. Autor pisze we wstępie: „Rozmowa dwóch pisarzy przypomina pocieranie krzemienia o krzemień: ogień nie jest gwarantowany,niewątpliwie trafi się kilka iskier [ ]. Zadawałem pytania dwudziestu autorom tej książki, tak jak praktykant w warsztacie samochodowym pyta majstra, jak się zmienia uszczelkę głowicy cylindra. Chciałem zgłębić ich metodę, zrozumieć zawiłości ich pracy, wykraść tajemnice produkcji [ ]. Nie do wiary, jak człowiek należycie się czuje, słuchając ostatnich inteligentnych ludzi na świecie". Frédéric Beigbeder jest nie tylko pisarzem i celebrytą, ale także renomowanym krytykiem literackim. Nie stroni od rozmówców, których poglądy mogą się wydać kontrowersyjne. Jego wywiady posiadają formę luźnej rozmowy towarzyskiej prowadzonej z taktem, poczuciem humoru i znajomością rzeczy.
Lista rozmówców w porządku chronologicznym: Bernard Frank, Philippe Sollers, Jean-Jacques Schuhl, Guillaume Dustan, Antonio Tabucchi, Umberto Eco, Gabriel Matzneff, Chuck Palahniuk, Catherine Millet, Jay McInerney, Albert Cossery, Françoise Sagan, Simon Liberati, Tom Wolfe, Charles Bukowski (wywiad fikcyjny), Alain Finkielkraut, Michel Houellebecq, Jean d’Ormesson, Bernard-Henri Lévy, Fréderic Beigbeder (autowywiad) Bret Easton Ellis, Paul Nizon, Francis Scott Fitzgerald (wywiada fikcyjny), James Salter

Tytuł oryginału: Les conversations d’un enfant du siècle
ISBN: 9788365613561
Kod paskowy: 9788365613561
Autorzy: Beigbeder Frederic
Tłumaczenie: Michalska Anna
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 22393
ilość stron: 288
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 14.5x23.5cm
Głębokość (mm): 24
Waga: 0.425
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.