Menu

SATYSFAKCJA HISTORIA THE ROLLING STONES (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788364373589 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Daniel Wyszogrodzki 
  • Wydawnictwo In rock 
  • Ilość stron 588 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Fenomen książki Daniela Wyszogrodzkiego polega między innymi na tym, że wychowuje się na niej kolejne pokolenie miłośników rocka, a opowieść o największym zespole w historii dorasta razem z nimi. To już szóste wydanie SATYSFAKCJI, jak za każdym razem aktualizowane i poszerzone o nowy, gorący materiał. Niedużo biografii muzycznych na świecie może się pochwalić podobną popularnością.

SATYSFAKCJA to na ogół opowieść o ludziach. O chłopcach imieniem Mick i Keith, którzy zakochali się w bluesie. O ich kolegach, dziewczynach, uzależnieniach i pasjach. O płytach, jakie nagrywali, o piosenkach, które napisali. A zna je cały świat. O ich konfliktach, bo zespół jest jak rodzina, a w rodzinie nie zawsze jest słodko.

Na początku były „seks, narkotyki i rock’n’roll" – jak przede wszystkim. Potem przyszła epoka wielkich koncertów i dużych pieniędzy. Dziś mówimy o „zagadce nieśmiertelności" Historia Rolling Stonesów to nieustanny serial trwający już szóstą dekadę. Muzycy nie przestają nas zaskakiwać, a ich najnowszą niespodzianką stał się koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniu 7 lipca 2018 roku.

SATYSFAKCJA śledzi losy zespołu z sympatią, ale nie bez krytycyzmu, a dowcipny, sarkastyczny styl Daniela Wyszogrodzkiego sprawia, iż jest to porywająca lektura dla entuzjastów zespołu i nie tylko – od londyńskich początków, po finał w Warszawie.


Piotr Stelmach z Programu III Polskiego Radia wyznaje: „Satysfakcja" była pierwszą i jedyną w moim życiu książką, którą czytałem w czasie lekcji. Po kryjomu, pod ławką Stonesom i Danielowi szczerze gratuluję!


Meloman. Mieszkał na warszawskiej Pradze i na jej nowojorskim odpowiedniku – Brooklynie. Dzisiaj mieszka na mazowieckiej wsi,chętnie podróżuje, zwłaszcza do miejsc odległych i pustynnych. Poprzez sporo lat był kierownikiem literackim Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Przełożył na scenę libretta licznych musicali, m.in. „Koty", „Upiór w operze" i „Mamma Mia!". Jest autorem słów piosenki „Mój przyjacielu", którą trafił pod strzechy. Ma na koncie kilkanaście złotych i platynowych płyt. Album Krzysztofa Krawczyka „Wiecznie młody" (Sony, 2017) z piosenkami Boba Dylana w przekładach Daniela Wyszogrodzkiego zdobył nominację do nagrody Fryderyka w kategorii „muzyka korzeni", ale samej nagrody nie otrzymał, co świadczy o pewnym wykorzenieniu. Jest twórcą poetyckich przekładów głównych dzieł Leonarda Cohena: „Księgi tęsknoty" (2006), „Księgi miłosierdzia" (2017), a także ostatniej książki kanadyjskiego barda, „Płomień" (2018). Widział tyle koncertów, ile Mick Jagger miał pań, choćby jeżeli obaj zgubili się w rachubie. Stały współpracownik magazynu JAZZ FORUM. Wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie (historia muzyki popularnej i historia musicalu). Honorowy obywatel hrabstwa Moore w stanie Tennessee (USA) z nominacji gorzelni Jack Daniel’s. Jego pies, beauceron imieniem Dubaj, zasypia przy muzyce The Rolling Stones.

SATYSFAKCJA to skonstruowana z niesłychaną lekkością opowieść o popkulturze na przestrzeni sześciu (!) dekad z naczelnym w niej udziałem zespołu, który jako pierwszy w historii cywilizacji ma szanse pojechać w „pośmiertną trasę koncertową". Humor Wyszogrodzkiego, barwne i notoryczne ciekawostki okraszane ciętymi, autorskimi ripostami oraz niezwykła staranność w zakresie faktów, a nie mitów, każą uznawać tę książkę za jednego z najlepszych kumpli, jakich można posiadać pod ręką. Ja się zaprzyjaźniłem szybko, czego i Państwu życzę.

Piotr Stelmach, Program III Polskiego Radia

Podtytuł: Historia The Rolling Stones
ISBN: 9788364373589
Kod paskowy: 9788364373589
Autorzy: Wyszogrodzki Daniel
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 22597
Miejscowość: Czerwonak
ilość stron: 588
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.5x20.5cm
Głębokość (mm): 35
Waga: 0.755
Języki: polski
Wiek: 15-99 lat
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.