Menu

Siostra naszego Boga. Niezwykła historia Hanny Chrzanowskiej - Paweł Zuchniewicz (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324045730 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Paweł Zuchniewicz 
  • Wydawnictwo Znak 
  • Ilość stron 448 
  • Rok wydania 2017 

Opis

POZNAJ KOBIETĘ, KTÓRA zniewoliŁA KAROLA WOJTYŁĘ
„Byłaś dla mnie ogromną pomocą i oparciem." – Karol Wojtyła
Hanna Chrzanowska była kobietą niezwykłą. Gdy umarła, tysiące krakowian żegnały ją ze łzami w oczach, a kondukt żałobny prowadził sam kardynał Karol Wojtyła. Kobieta o wielkim sercu, pielęgniarka, instruktorka, gotowa nieść pomoc tym, od których wszyscy odwracali wzrok – właśnie tym olśniła przyszłego papieża. Ich liczne listy świadczą o tym, iż wspierali się wzajemnie aż do końca jej życiowej drogi.
Życie mocno ją doświadczyło. W czasie wojny straciła ojca i brata, komunistyczne władze utrudniały jej pracę, a decydując się na całkowite oddanie potrzebującym, zrezygnowała z własnych wygód. Czuła się powołana do opieki nad najbardziej potrzebującymi. Przez lata uczyła przyszłe pielęgniarki, że pomoc chorym to przyjemność, a nie obowiązek, kładąc tym samym podwaliny pod pierwsze domowe hospicja.

Paweł Zuchniewicz – dziennikarz, autor książek, dźwiękowych reportaży i słuchowisk poświęconych papieżowi Janowi Pawłowi II. Obsługiwał pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i międzynarodowe spotkania z udziałem papieża.


Ksiądz Karol Wojtyła czytał relację Hanny wstrząśnięty i zarazem zadziwiony. Gdy usłyszał o niej pierwszy raz, była dla niego przede wszystkim córką dużego profesora polonistyki [, ale] już przy pierwszym spotkaniu zobaczył osobę, która – będąc nieodrodną córką swego ojca – miała w sobie pasję skierowaną ku człowiekowi cierpiącemu. Jemu podporządkowała wszystko. [fragm. Książki]

Podtytuł: Niezwykła historia Hanny Chrzanowskiej
ISBN: 9788324045730
Kod paskowy: 9788324045730
Autorzy: Zuchniewicz Paweł
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 23393
Miejscowość: Kraków
ilość stron: 448
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 12.5x19.5cm
Głębokość (mm): 30
Waga: 0.375
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.