Menu

Skazany na góry

Cechy produktu

  • ISBN 9788326826573 
  • Autor Denis Urubko 
  • Wydawnictwo Agora 

Opis

Denis Urubko to pierwsza liga współczesnego himalaizmu. W ostatnich miesiącach świat z zapartym tchem śledził jego poczynania - najpierw gdy wspólnie z Adamem Bieleckim bohatersko ruszyli na ratunek Elisabeth Revol i Tomka Mackiewicza pod Nanga Parbat, potem gdy podjął kontrowersyjną decyzję o odłączeniu się od Narodowej Wyprawy na K2.
Denis Urubko intryguje i przyciąga uwagę. Pełen sprzeczności i tajemnic, dziś balansuje między byciem bohaterem, a czarnym charakterem polskiego himalaizmu?
Denis Urubko, rocznik 73, pochodzi z Kazachstanu gdzie rozpoczął swoją przygodę z górami wysokimi. Był oficerem w armii kazachskiej i filmowcem. Jednak świat zapamięta go jako wybitnego himalaistę, który może poszczycić się zdobyciem Korony Himalajów (15 człowiek w historii), zdobyciem 3 ośmiotysięczników w zimie i tytułem Śnieżnej Pantery. W 2009 roku wraz z Simone Moro zdobył Makalu - jeden z trudniejszych szczytów do zdobycia zimą. W tym samym roku wraz z Borysem Dedeszko odebrał Złoty Czekan za wytyczenie nowej drogi na południowo-wschodniej ścianie Cho Oyu.
W lutym 2015 roku Urubko otrzymał polskie obywatelstwo. Dwukrotnie brał udział w polskich wyprawach zimowych na K2 pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego.
"Skazany na góry" to zapis drogi Denisa na światową scenę alpinizmu, a równocześnie prezentacja zupełnie odmiennego podejścia do wspinaczki i do życia w ogóle. To rewelacyjna pozycja dla tych, którzy pragną się dowiedzieć kim jest ten nieodgadniony człowiek, którzy chcą bliżej poznać historię jego górskich dokonań i prywatne oblicze. „Skazany na góry" – to książka urzekająca i zaskakująca, bo właśnie taki jest jej autor.
Książka ukazała się w 2011 roku w niewielkim nakładzie i momentalnie zniknęła z księgarń. Wydanie drugie, poszerzone ukaże się nakładem wydawnictwa Agora, 4 kwietnia 2018 roku.

ISBN: 9788326826573
Kod paskowy: 9788326826573
Autorzy: Urubko Denis
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 28793
ilość stron: 320
Oprawa: Zintegrowana
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.0x24.5cm
Głębokość (mm): 20
Waga: 0.595
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.