Menu

Skrywana historia rewolucji rosyjskiej (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788311140486 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Grażyna Morawska 
  • Wydawnictwo Bellona 
  • Ilość stron 400 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Jest to długa opowieść o dojściu bolszewików do władzy. Poprzedza ją historia Rosji, uwikłanej w Wielką Wojnę, klęski na frontach, które ogół społeczeństwa przyjęło jako największe upokorzenie. To także ukazanie agenturalnej działalność Niemiec przenikającej do najwyższych sfer rządowych, popychających masy poprzez swoje zaniechania do rewolucji. To wreszcie wyróznionie źródeł finansowania partii bolszewików, która bez tak hojnego wsparcia nie dokonałaby z taką zadziwiającą łatwością październikowego zamachu stanu. Kronikarskie ujęcie tematu pozwoli
Czytelnikom odtworzyć najpierw wydarzenia lutowej rewolucji, potem okres euforii po jej zwycięstwie, aż do całkowitej beznadziei jaka ogarnęła wszystkie warstwy społeczne nowej republikańskiej Rosji. W syntezie tego okresu, nie pominięto wyodrębnionia rosnącego wpływu partii bolszewików zwieńczonego bolszewickim zamachem stanu i przejęciem władzy przez Lenina, usuwających z bezwzględnością pozostałe partie socjalistyczne: mienszewików i eserowców. Całość oparta na materiałach źródłowych znajdujących się w archiwach rosyjskich, udostępnionych przez Borysa Jelcyna i pamiętnikach i wspomnieniach Rosjan i Polaków, świadków tamtych wydarzeń, wznowionych w pod koniec ubiegłego wieku.

ISBN: 9788311140486
Kod paskowy: 9788311140486
Autorzy: Morawska Grażyna
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 21002
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 703
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 35
Waga: 1.106
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.