Menu

Śladami Josepha Ratzingera (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788360710067 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Alessandra Borghese 
  • Wydawnictwo duc in altum 
  • Ilość stron 164 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Nie jest to zwyczajna książka o Papieżu. Nie jest to typowa książka historyczna, roszcząca sobie prawo do miana naukowej biografii. Nie jest to także analiza twórczości teologicznej profesora Ratzingera, lecz raczej wciągające, utrzymane w bardzo osobistym tonie opowiadanie, które z serdeczną ciekawością prowadzi czytelnika do miejsc, w których obecny Papież urodził się i wzrastał, w których dojrzewał jako kapłan i człowiek. Jest ono zapisem podróży z notesem i aparatem fotograficznym w ręku po ziemi Josepha Ratzingera, gdzie zapewne spędziłby ostatnie dni swego życia, gdyby nie został powołany na Stolicę Piotrową. Jest to książka zawierająca niemało głębokich refleksji, silnie zabarwiona emocjonalnie, obfitująca w spotkania z ludźmi bliskimi Benedyktowi XVI, nierzadko związanymi z nim więzami przyjaźni, którzy pomagają odkryć mniej znane strony jego niezwykłej, bogatej osobowości. Alessandra Borghese z zaangażowaniem poznaje rodzinną ziemię Josepha Ratzingera – Bawarię: wędruje po jej ścieżkach, przemierza łąki i lasy, udaje się do wielu starożytnych miasteczek, zwiedza błyskotliwe barokowe kościoły i słynne sanktuaria maryjne. W ten sposób odkrywa, że wielkość,niezłomność i siła duchowa Papieża posiadają swoje źródło z reguły w otrzymanej od rodziny i przyjaciół miłości, dzięki której są one mocno zakorzenione w kulturze kraju tętniącego życiem i przesiąkniętego wiarą. Owocem tej niezwykłej podróży śladami Ratzingera jest portret człowieka budzącego powszechną sympatię, dumnego ze swej tożsamości, ukształtowanego duchem głębokiej religijności, przeżywanej i świadczonej każdego dnia własnym życiem, i właśnie dlatego zdolnego do otwarcia się na świat.

Księżniczka Alessandra Borghese, jest przedstawicielką jednego z najszczególniej znanych rodów arystokratycznych Europy, popularną dziennikarką, pisarką i organizatorką wielu imprez kulturalnych oraz częstym gościem programów telewizyjnych i audycji radiowych.obecnie mieszka w Rzymie. Współpracowała z pismami „Panorama" oraz „Il Tempo". W tej chwili pisze na łamach tygodników „Gente" i „Style" i dziennika „Corriere della Sera". Jest autorką bestsellerów książkowych, m. In.: „Noblesse oblige" (Mondadori 2001), „Con occhi nuovi" (Piemme 2004), „Sette di Dio" (Piemme 2006), „Ritorno in India" (Piemme 2006). Jej dzieła są tłumaczone i wydawane w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim i japońskim. Alessandra Borghese prowadzi także szeroko zakrojoną działalność społeczną i charytatywną, m. In. Pomaga potrzebującym w Lourdes oraz jest członkiem zarządu fundacji „Lateranum" wspierającej działalność Uniwersytetu Laterańskiego.

Tytuł oryginału: Sulle tracce di Joseph Ratzinger
ISBN: 9788360710067
Kod paskowy: 9788360710067
Autorzy: Borghese Alessandra
Tłumaczenie: Dobosz Magdalena
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 31027
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 164
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 14.5x20.0cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.278
Język oryginału: włoski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.