Menu

#Sława

Cechy produktu

  • ISBN 9788380971370 
  • Autor Karolina Korwin-Piotrowska 
  • Wydawnictwo Prószyński i S-ka 
  • Ilość stron 560 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Opowieść o tym, czym była kiedyś i czym jest dziś jedna z największych fantazji ludzkości, magiczna, pożądana przez wszystkich SŁAWA. Historia gwiazd, ikon, mediów, środków i narzędzi do osiągnięcia owej sławy.

ponadczasowości. Wiecznej miłości sympatyków. Realnego wpływu na świat - na to jak wyglądamy, co jemy i jak myślimy… Co mają ze sobą wspólnego królowa Wiktoria, Jackie Kennedy, księżna Diana i blogerki modowe? Czy retusz wyglądu i wizerunku to wynalazek współczesności? Czy skandal, zbrodnia mogą inspirować albo generować karierę? Czy celebryta to wyłącznie obwoźny sklepik, nośnik reklam - czy może też sprzedawca ważnych idei? Jak polski show-biznes znajduje się na światowej arenie? I czy słowo „celebryta" to obelga? Czeka nas szczera, oparta na faktach i ponad 20-letnim doświadczeniu autorki klasyfikacja medialnych bohaterów, podsumowanie zysków i strat.

Dowiemy się, kto rokuje na przyszłość, komu odbiło, a komu z pewnością nic nie zaszkodzi… Albo nic nie pomoże. Przede wszystkim będzie chwila na refleksję - co jest ważne w dzisiejszym świecie, który buduje każdy z nas, mając konto w mediach społecznościowych, jakie mamy ambicje i co zrobić, żeby nie dać się ogłupić.

Bez względu na liczbę lajków i followersów. Karolina Korwin Piotrowska - dziennikarka, felietonistka i pisarka. Autorka książek „Bomba, czyli alfabet polskiego szołbiznesu", „Ćwiartka raz" i „Krótka książka o miłości".

Z wykształcenia historyk sztuki, z zamiłowania promotorka popkultury, badaczka show-biznesu, znawczyni filmu i miłośniczka psów. Prowadziła programy o filmie w radiu i telewizji, m.in. Kultowe w latach ‘90.

„Filmidło" w TVP1; kierowała promocją medialno-marketingową filmów „Ogniem i mieczem" i „Quo Vadis" na targach filmowych w Cannes; pracowała w biurze prasowym filmu Pianista Romana Polańskiego i w pismach „Pani", „Marie Claire" i „Sukces"; budowała od podstaw portale Plejada i TVN.

Od 10 lat z sukcesem prowadzi w TVN Style program „Magiel towarzyski", pisze felietony i jest komentatorem TVN24 BiS. Wykładała dziennikarstwo na SWPS. Prowadzi wykłady i treningi medialne oraz z prezentacji.

W 2015 roku znalazła się na liście najistotniej wpływowych celebrytów tygodnika „Wprost" oraz zajęła 5 lokatę na liście 10 najmocniej wpływowych i opiniotwórczych polskich dziennikarek według „Gazety Wyborczej".

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.