Menu

Smutek cinkciarza (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365157102 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Sylwia Chutnik 
  • Wydawnictwo Od Deski Do Deski 
  • Ilość stron 224 
  • Rok wydania 2016 

Opis

"Smutek cinkciarza" - seria Na F/AKTACH, opowieść zainspirowana śmiercią sopockiego cinkciarza, którego zabił w windzie jego syn. Sprawa została umorzona we wrześniu, nie udowodniono nikomu winy, ale wszelkie poszlaki wskazują na to, że była to sprawa rodzinna.

Autorka przeniosła akcję z Trójmiasta do Warszawy i klasycznie dla linii, przedstawiła swoją wizję wydarzeń. *** Wiesiek to nie byle kto, chłopak z Marymontu, a na Bielanach Król Sprytu, każdy to wie.

Całe jego życie to cinkciarskie rzemiosło, pogoń za walutą, prawidłowy kursem, nacinanie konsumentów pod peweksem, kręcenie wałków i lewe kanapki. Kombinuje, lecz przecież to państwo do tego prowokuje, zresztą nie robi tego dla siebie, lecz dla rodziny, którą kocha i szanuje.

Każdy dzień w szarym mieście szarego kraju kończy się działkowaniem na cztery kupki - dla rodziny, dla oszczędności, na przyszłe zarobki i wreszcie - na przyjemności. Bo coś każdemu od życia się należy - a Wiesiek był zabawowy, oj był.

Kiedy zapada zmierzch, wyrusza w noc, świat inny, bajeczny, neonowy - dancingowy. Za kulisami restauracji i barów załatwia szemrane interesy, czatuje, ucha nadstawia i oczami filuje. Wkracza w noc w takt cinkciarskiego bitu, pośród którego pobrzmiewają słowa dawnego hitu: "Bony kupię, ciendź many, ciendź, korzystny kurs.

Gud prajs, jak nie wierzysz, to zapytaj".

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.