Menu

Sprawa Dreyfusa. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 9788311158139 
  • Wydawnictwo Bellona 

Opis

Żyd, szpieg, kozioł ofiarny
1894 rok. Francją wstrząsa solidny kryzys. Oficer Alfred Dreyfus zostaje oskarżony o zdradę na rzecz Niemiec. Nie chce skorzystać z propozycji honorowego samobójstwa, utrzymuje, że jest niewinny. Zostaje skazany na dożywotnią deportację na jedną z wysp u wybrzeży Gujany. Resztę ma załatwić tamtejszy morderczy klimat.
Cztery lata później literat i publicysta Emil Zola pisze swój sławny list J'accuse…! (Oskarżam!) do prezydenta Republiki Francuskiej, dowodząc, że cała sprawa karna została sfingowana, a dowody przeciwko Dreyfusowi sfałszowane. Czy jednostka ma jakiekolwiek szanse w starciu z potęgą całego wojskowego systemu?
Równolegle z wchodzącym na ekrany polskich kin głośnym filmem Romana Polańskiego Oficer i szpieg dajemy polskim czytelnikom szanse prześledzenia kulis skandalu i dyplomatycznej gry mocarstw. Michał Horoszewicz nie feruje nietrudnych wyroków, rysując zarazem barwny i fascynujący obraz Francji i Europy epoki fin de siecle-u.
Oskarżanie na zlecenie, manipulowanie faktami, tłamszenie ludzi niewygodnych. Władza niekontrolowana może wszystko. Książka wzorowa w swej zwięzłości, erudycji, a także obiektywizmie.
Jan Turnau

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.