Menu

Synergia sztuki i nauki w twórczości Zbigniewa Rybczyńskiego - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301184285 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Grodź Iwona 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN 
  • Ilość stron 360 
  • Rok wydania 2015 

Opis

To pozycja imponująca pod względem treści i pojemności, a także konsekwencji i dociekliwości badawczej, choć być może momentami kontrowersyjna! (...) Z jednej strony jest precyzyjnie skonstruowaną, ułożoną chronologicznie kroniką zdarzeń artystycznych zaistniałych w życiu Rybczyńskiego, zapisem potyczek warsztatowych, a czasem nawet życiowych i twórczych zmagań z materią sztuki filmowej.

Z drugiej strony w tekstach twórcy filmu Tango autorka poszukuje wątków związanych z powłoką twórczą, badawczą i kreacyjną, śledząc zmienność i dynamikę ich rozwoju. Prowadzeniu ich towarzyszy precyzyjny opis wszystkich dzieł, które Rybczyński stworzył albo w których uczestniczył, nawet jeśli było to uczestnictwo promotorskie czy cząstkowe.

(...) Bohaterem jest tu nie tylko Rybczyński,też synergia sztuk, technice i techniki, zaklętych w filmie w ogóle, a w twórczości omawianego autora w szczególności. Odsłanianie tego swoistego pomiędzy jawi się jako wynik pracy autorki.

Owo pomiędzy zezwala na i wyjaśnia fenomen łączenia techniki, praktyki, geometrii, teorii i konceptu reżysera w jeden eksperyment filmowy (...). Szczególnie książkę Iwony Grodź należy czytać fragmentami, sięgając nieliniowo dowolnego punktu.

Wszędzie czeka na nas zasób fascynującej wiedzy. Można ją oczywiście czytać też od początku do końca, lecz to tylko dla tych, którzy lubią epopeje. (...) niewątpliwie zakres i precyzja, a także opracowanie zawartych informacji robi wrażenie i czyni tę pozycję wartościową!.

Z recenzji Prof. ASP dr. Hab. Grzegorza Bilińskiego

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.