Menu

Szkice do trzeciego dziennika - Dostawa zamówienia do jednej ze 170 księgarni Matras za DARMO (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328020979 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Max Frich 
  • Wydawnictwo W.A.B. 
  • Ilość stron 208 
  • Rok wydania 2015 

Opis

SZKICE DO TRZECIEGO DZIENNIKA Max Frisch

Trzecia, ostatnia część niezwykłych dzienników jednego z najwybitniejszych

umysłów Europy XX wieku.

Trzy lata, w czasie których powstawały zapiski do Dziennika 1946-1949, autor w obszernej mierze spędził na po podróżowaniu po europejskich, w tym polskich, miastach. Relacje z miejsc i zdarzeń sprawiają, że książka jest historycznym świadectwem odbudowy, podnoszenia się Europy z gruzów po niedawno zakończonej wojnie, czemu autor - architekt z wykształcenia - poświęcił mnóstwo uwagi. W głównej mierze jest to jednak zapis refleksji - i tych, które rodząc się pod wpływem napotykanych, obecnych wciąż w ludziach, a także miejscach śladach wojny, dotyczą moralności, nieoczywistości dobra i zła. I tych o prostych, bliskich każdemu człowiekowi prawdach życiowych. W tych rozmyślaniach więcej jest jednak pytań niż odpowiedzi. Połączenie rożnych form literackich powoduje, że "Szkice do trzeciego dziennika" to - jak widział go sam autor - swoista mozaika. Anegdoty, aforystyczne dialogi, listy, wątki autobiograficzne przeplatają się z literacką fikcją: szkicami utworów, z których dużo pozostało później wydanych. Obszerna dawka autotematyzmu, rozważania o sztuce i literaturze, wzmianki o innych pisarzach i dziełach pozwalają na choć w części poznanie umysłu obfitego twórcy, jakim był Max Frisch.

`To pokaźna literatura oraz świadectwo europejskiej historii.`

Peter von Matt, Prezes Fundacji Maxa Frischa

Max Frisch (1911-1991) - jeden z najszczególniej znanych szwajcarskich twórców, pisarz, dramaturg, eseista i pamiętnikarz. Z wykształcenia architekt, po światowym sukcesie wydanej w 1954 roku powieści "Stiller" zamknął biuro projektowe i w pełni poświecił się pisaniu. Rangę dramatopisarza światowej klasy zawdzięcza utworowi "Biedermann i podpalacze" - jednemu z kilkunastu dramatów, które znajdują się w jego dorobku. Autor powieści: "Homo Faber: relacja" (wyd. Polskie 1959), "Stiller" (wyd. Polskie 1960), "Powiedzmy Gantenbein", (wyd. Polskie 1965) i "Montauk" (wyd. Polskie 1978); opowiadań, a także dzienników. Uhonorowany licznymi literackim nagrodami (m.in. German Book Trade Freedom Prize w 1976, Neustadt International Prize for Literature w 1986, Heinrich-Heine-Preis w 1989 i im. Hermanna Hessego w 1989), a także tytułami honorowymi kilku europejskich i amerykańskich uniwersytetów.

informacje techniczne: Autor: Max Frisch, Oprawa twarda Rok wydania: 2015 Stron: 192 wymiary (mm): 135x205

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.