Menu

Tiger Woods (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380741751 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Jeff Benedict 
  • Wydawnictwo Bukowy Las 
  • Ilość stron 512 
  • Rok wydania 2018 

Opis

#1 New York Times Bestseller

Tiger Woods

Ikona sportu, legenda Ameryki

Osiągnął wszystko, był najpopularniejszym sportowcem na świecie, gwiazdą o niemal niepojętej sławie i fortunie, która żyła, jak się wydawało, nadzwyczajnym życiem. Żonaty ze szwedzką pięknością i ojciec dwójki znikomych dzieci, był zwycięzcą czternastu największych turniejów golfa i zarabiał ponad 100 milionów dolarów rocznie. Ale to wszystko było skrupulatnie przygotowaną iluzją. Okazało się, że Woods od lat żył podwójnym życiem, które zdemaskowane zostało po nocnej kraksie w Święto Dziękczynienia. Wtedy ujawniła się jego notoryczna niewierność i w 2009 roku jego życie osobiste i zawodowe znalazło się na krawędzi katastrofy. Kim więc naprawdę był i jest Tiger Woods?

W jego biografii autorzy Jeff Benedict i Armen Keteyian, zespół odpowiedzialny za bestseller "The System", zaglądają za nagłówki gazet, by przedstawić bogato udokumentowaną odpowiedź na to pytanie. By ją znaleźć, przeprowadzili setki wywiadów i rozmów. I tak odkryli nowe, intymne i zaskakujące detale dotyczące człowieka stojącego za mitem. Przeczytamy relacje o związku Tigera z jego pierwszą miłością Diną Gravell i ich dramatycznym zerwaniu. Dowiadujemy się, iż agencja sportowa IMG, którą zatrudniał Tiger, płaciła 50 tys. Dolarów rocznie jego ojcu, na długo przed tym, jak Tiger został ich klientem. Odkrywamy świeże, zaskakujące szczegóły dotyczące Earla, który zmarł w 2006 roku i do dziś pochowany jest w nieoznaczonym grobie. Czaimy się za kulisami, aby ujawnić niewierność Tygrysa, i dostajemy wgląd w sprawy jego późniejszego leczenia uzależnień seksualnych.

Autorzy odkrywają przed nami istotę ludzką uwięzioną w świecie rodziców. Spotykamy samotne, introwertyczne, dziecko, które ma problemy z komunikacją z rówieśnikami z powodu jąkania i niezwykłego stylu życia. I zaczynamy rozumieć obsesję dorosłego człowieka, jego ucieczkę do arcytrudnych treningów i nurkowania w głębinach morskich, do źródła samotności, której pragnął. Autorzy książki przypominają nam jednak o wyjątkowej wielkości Woodsa i radości, którą czuliśmy, oglądając sportowego geniusza, którym był. Tylko jakim kosztem? Benedict i Keteyian udzielają odpowiedzi w tej niezwykłej biografii, która stała się wielką opowieścią o amerykańskiej legendzie.

"W tej wyśmienicie spersonalizowanej biografii jest piękno i respekt... Ma moment obrotowy i szybkość... Generuje słodki dźwięk, jak poprawnie uderzona piłeczka golfowa… To duża amerykańska historia... Autorzy wprowadzają ziarnisty nowy szczegół do niemal każdego aspektu życia Woodsa. "

Dwight Garner,- The New York Times

"Próbowałem napisać o Tigerze od czasu, gdy był nastolatkiem. Sądziłem, że nie da się go poznać. Ta książka dowodzi, że się myliłem. Nareszcie mamy przed sobą Tigera Woodsa."

MICHAEL BAMBERGER Redaktor "Sports Illustrated" i autor książki Men in Green

"Gdyby King Lear dotyczył golfa, albo gdyby wielcy rosyjscy powieściopisarze skierowali swe spojrzenia na współczesne wymogi i sławę, ku najszczególniej amerykańskim spośród wszelkich ojców i synów, powstałaby właśnie ta książka. Wzlot i upadek Tigera Woodsa na tych stronicach jest jednocześnie mityczny jak i przejmująco ludzki i minimalny."

WRIGHT THOMPSON Redaktor, "ESPN The Magazine"

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.