Menu

W 80 lat dookoła Polski. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 8364076809 
  • Wydawnictwo Biblioteka Polityki 

Opis

Daniel Passent, jedna z najbardziej wyrazistych autorskich osobowości w historii polskiej prasy kończy w tym roku 80 lat, z czego 60 spędził w tygodniku POLITYKA. Czytelnicy często przyznają, iż zaczynają lekturę od jego felietonów. Z tej okazji oddajemy w Państwa ręce autorski dobór tekstów, które ukazywały się w latach 1965-2018.. Zapraszamy do spaceru poprzez kilkadziesiąt lat polskiej historii z klasykiem felietonu.

"Był Passent, przez wszystkie lata uprawiania swojego ironicznego i złośliwego pisarstwa, krytykowany, pomawiany, atakowany z każdej politycznej i ideologicznej strony. Z tego zbioru da się odczytać dlaczego: otóż Daniel Passent jest radykalnym - jak byśmy dziś powiedzieli - symetrystą, poszukiwaczem złotego środka, istotnie zdystansowanym wobec każdej historycznej epoki, jakby wciąż zdziwionym, iż można tak brzydko i źle się różnić. (…). Co prawda, mam wrażenie, iż Jego symetryzm ostatnio słabnie, ale to może być kwestia optyki: po prostu żyjemy w bardzo pokrzywionych czasach, jakby świat zaczął stawać na głowie, tracił kierunki i stałe punkty oparcia. Robi się nieswojo i niedobrze. W tych okolicznościach warto utrzymywać kontakt wzrokowy z Passentem. Regularne przyjmowanie jego felietonów ułatwia powrót do równowagi, a dawka książkowa może nawet działać jak szczepionka".
Jerzy Baczyński, redaktor naczelny POLITYKI

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.