Menu

W albo wspomnienie z dzieciństwa (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788363056100 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Perec Georges 
  • Wydawnictwo Lokator 
  • Ilość stron 208 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Na pierwszy rzut oka wątki narracyjne, z których składa się książka, nie posiadają z sobą nic wspólnego ? tymczasem okazują się splecione w nierozerwalną całość.

O genezie jej powstania wspomina niedługo sam Perec w rozdziale drugim. Ale co łączy obiecujący początek powieści przygodowej o człowieku, który przywłaszczył sobie cudzą tożsamość (nie mówiąc już o opisaniu fikcyjnej wyspy W) z poszukiwaniem najwcześniejszych wspomnień i próbą ustalenia faktów, na których pisarz, pozbawiony zwyczajnego dzieciństwa, pragnie zaczepić swą zagubioną, zapomnianą tożsamość? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sami. I nie tyle może zrozumieć, ile doznać to, o czym naprawdę opowiada ta książka.[...]

Twórczość Pereca, podobnie jak twórczość Joyce?a zaprasza do poszukiwania ukrytych w wielu powłokach, wymiarach, przestrzeniach pułapek, forteli i nici łączących między sobą poszczególne jego dzieła oraz to, co napisał, z jego rzeczywistym życiem. Czemu zatem wątek Wincklera z pierwszej części ?W? zostaje przerwany? Co symbolizują wakaty i duże (...) rozdzielające obie części książki? Dlaczego nie do końca wiemy, czy to właśnie Winckler relacjonuje nam ? niczym sprawozdawca sportowy, który następnie przemienia się w wojennego korespondenta ? sytuację na W? Dlaczego książka nosi tytuł ?W albo wspomnienia z dzieciństwa?, a nie ?W i wspomnienia z dzieciństwa?? I jak to się dzieje, że owe wspomnienia, których nic na pierwszy rzut oka nic nie łączy z początkiem urwanej powieści przygodowej i opowieścią o enigmatycznej wyspie, splatają się w nierozerwalną całość ? na to sami już musimy szukać odpowiedzi.?

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.