Menu

Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz - Anna Kamińska (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788308063576 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Anna Kamińska 
  • Wydawnictwo Literackie 
  • Ilość stron 480 
  • Rok wydania 2017 

Opis

„Zginę w górach" — mówiła. Dotrzymała słowa — według dokumentów sądowych zmarła 13 maja 1992 roku. Dzień wcześniej zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach. Jej śmierci nikt nie widział, jej ostatniego słowa nikt nie słyszał, jej ciała nikt nie odnalazł. Na początku XXI wieku do Izby Pamięci Jerzego Kukuczki zapukała para turystów, która twierdziła, że w jednym z klasztorów w Tybecie spotkała postać przypominającą zaginioną przed laty himalaistkę... Jej odejście, tak jak mnóstwo zdarzeń z jej życia, do dziś pozostaje tajemnicą.
Trzecia kobieta i pierwsza Europejka na Mount Evereście. Pierwsza kobieta, która zdobyła szczyt K2. Od znikomego słynęła ze „żmudzkiego" uporu. Błyskawicznie musiała dorosnąć, żeby wesprzeć matkę w domowych obowiązkach. Ojcu chciała z kolei zastąpić pierworodnego syna, który zginął śmiercią tragiczną. Najpierw dźwigała ciężar skomplikowanej historii rodzinnej, później sprawy „na dole" za każdym razem pozostawiała na drugim planie. Żyła od wyprawy do wyprawy. Nigdy nie zdecydowała się na macierzyństwo. Rozpadły się jej dwa małżeństwa. Najważniejsza była dla niej wolność. Jej prawdziwą miłością były góry.
Nieznane dotychczas dokumenty, niepublikowane wcześnie oraz bliscy, którzy po raz pierwszy zgodzili się na rozmowę. Po olbrzymim sukcesie książki Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak Anna Kamińska przybliża czytelnikom życie najsłynniejszej polskiej himalaistki. Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz to pokaźnie więcej niż biografia. To opowieść o pokonywaniu własnych demonów, przełamywaniu swoich słabości i o sporej, życiowej pasji, która, dając niebywałą siłę, może również spalać.

Podtytuł: Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz
ISBN: 9788308063576
Kod paskowy: 9788308063576
Autorzy: Kamińska Anna
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 20385
Miejscowość: Kraków
ilość stron: 480
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 15.0x21.0
Głębokość (mm): 32
Waga: 0.684
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.