Menu

Wojenne losy przedwojennych gwiazd (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788311156364 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Iwona Kienzler 
  • Wydawnictwo Bellona 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Życiem przedwojennych gwiazd kina, teatru i artystów kabaretowych nie pasjonowały się wyłącznie nastoletnie panienki. Niemało osób śledziło doniesienia prasy i plotki o swych ulubieńcach, do aktorki Jadwigi Smosarskiej przychodziły listy pisane krwią jej miłośników, a ściany na klatkach schodowych domów, w których mieszkali Bodoi Żabczyński, pokrywały wyznania miłosne pisane przez zakochane w nich kobiety. Przedwojenne gwiazdy kina i kabaretu były celebrytami swych czasów, ikonami stylu i elegancji, korzystającymi z uroków życiai nienarzekającymi na brak gotówki. Szeroka zawierucha dziejowa, jaką była druga wojna światowa, ich życie zmieniła jednak diametralnie. Część dużych przedwojennych artystów, zwłaszcza tych legitymujących się żydowskim pochodzeniem, musiała uciekać z kraju, inni stanęli przed wyborem życia w biedzie, kelnerowania lub występów w teatrach koncesjonowanych przez okupanta.
O tym, jak potoczyły się okupacyjne losy Eugeniusza Bodo, Hanki Ordonówny, Iny Benity czy Mieczysławy Ćwiklińskiej i innych gwiazd, a także jak zginął zdrajca -Igo Sym, opowiada właśnie publikacja Wojenne losy przedwojennych gwiazd.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.