Menu

Wrzask rebeliantów. Historia geniusza wojny secesyjnej - S.C. GWYNNE (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380496019 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Gwynne S.C. 
  • Wydawnictwo CZARNE 
  • Ilość stron 760 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Generał Stonewall Jackson jest postacią owianą legendą, romantycznym bohaterem, szlachetnym przegranym. Jestz pewnością jednym z najwybitniejszych amerykańskich taktyków wojskowych. Kiedy wiosną 1862 roku wydawało się, iż klęska konfederatów jest nieuchronna, Jackson przeprowadził być może najlepszą kampanię w historii Stanów Zjednoczonych, zdumiewając i oszałamiając prekursorską strategią. Jego tragiczną śmierć opłakiwały tak Południe, jak i Północ.

S.C. Gwynne opisuje dwadzieścia cztery miesiące efektownej kariery wojskowej Jacksona, jego życie prywatne, burzliwe relacje z najważniejszymi postaciami jego czasów, wciąga mnogością batalistycznych i militarnych szczegółów. „Wrzask rebeliantów" to nie tylko żywy portret nieszablonowego bohatera,też świetna kronika wojny secesyjnej.


„Gwynne w nieprzeciętnym stylu opisuje życiorys Stonewalla Jacksona – od niełatwego dzieciństwa po czasy militarnego geniuszu podczas wojny secesyjnej – dając nam żywą, całkowitą szczegółów opowieść." „The Wall Street Journal"

„W jednej z najkorzystniejszych opublikowanych w tym roku biografii Gwynne przywraca Jacksona do życia [ ], nie zapominając także o jego towarzyszach konfederatach i przeciwnikach walczących po stronie Unii. Nie sposób się oderwać od tej fascynującej lektury." „Newsday"

Gwynne dokładnie odtwarza krwawe bitwy wojny secesyjnej i eksponuje ogromną rolę Jacksona w nieprzystępnych walkach o amerykańskie Południe." „The New Yorker"

„Wciągająca narracja i zawrotne tempo akcji. [ ] zarówno ci, którzy przeczytali wszystkie publikacje na temat wojny secesyjnej, jak i osoby, których wiedza na ten temat jest skromna, znajdą ogromną przyjemność w lekturze tej książki." „Huffington Post"

„Czytałem i recenzowałem dużo książek na temat wojny secesyjnej – to jednak absolutnie najlepsza biografia związana z tym okresem. Jeżeli tak jak ja masz fioła na punkcie wojny secesyjnej albo po prostu lubisz świetnie napisane biografie, książka Gwynne’a powinna się znaleźć na twojej liście lektur. Opowiada o prawdziwych wydarzeniach i jest napisana jak najlepsza powieść." „Huntington News"

„S.C. Gwynne ukazuje niezwykły portret złożonej postaci, która triumfowała na polu bitwy,przez lata owiana była tajemnicą." „Civil War Times"

kolekcja procesu: Amerykańska
ISBN: 9788380496019
Kod paskowy: 9788380496019
Autorzy: Gwynne S.C.
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 28477
liczba stron: 760
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 13.7x22.3
Głębokość (mm): 50
Waga: 0.768
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.