Menu

Wszystkie śmierci dziadka Jurka (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380740327 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Matthias Nawrat 
  • Wydawnictwo Bukowy Las 
  • Ilość stron 376 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Historia rodzinna na tle historii Polski. Zabawna, wzruszająca, niezwykła powieść

Matthias Nawrat, pisarz wywodzący się z pokolenia emigracji solidarnościowej (wyjechał do Niemiec jako dziecko) jest w Polsce jeszcze nieznany, choć ma już w swoim dorobku kilka książek. Jego najnowsza powieść - Wszystkie śmierci dziadka Jurka - z pewnością to zmieni.

Jej kanwą uczynił Nawrat opowieści swojego dziadka Jurka –zasłyszane bezpośrednio przez narratora (wnuczka) albo członków rodziny. Ponieważ bohater urodził się przed wojną w Warszawie, a po wojnie trafił na tzw. Ziemie Odzyskane, do Opola, ich tłem jest w gruncie rzeczy historia Polski od czasów okupacji po ostatnie lata PRL-u.

Wydarzeniem uruchamiającym film wspomnień jest rzeczywista śmierć dziadka, na którego pogrzeb przyjeżdża narrator, wracając tym samym do swojej przeszłości.

Opowiedziana z wirtuozerią, a jednocześnie bardzo wzruszająco ta współczesna opowieść łotrzykowska, która grozie i mrokowi czasów, w jakich przyszło żyć bohaterowi, przeciwstawia humor (niejednokrotnie czarny) i życiową mądrość i po prostu spryt, broniący przed opresyjnością czasów i systemów w zmieniającej się Europie.

Pomysłowość, jaką w tak rozumianej strategii przeżycia przejawia dziadek Jurek, powoduje, że zmartwychwstaje z kolejnych swych śmierci, których nie miał prawa przeżyć. Wszystko to powoduje, że jest to książka śmieszna, groteskowa i smutna na przemian – jak samo życie.

Tytuł oryginału: Die vielen Tode unseres Opas Jurek
ISBN: 9788380740327
Kod paskowy: 9788380740327
Autorzy: Nawrat Matthias
Tłumaczenie: Wziątek Anna
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 31593
Miejscowość: Wrocław
liczba stron: 376
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.0x20.5cm
Głębokość (mm): 30
Waga: 0.406
Język oryginału: niemiecki
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.