Menu

Wybranki fortuny. Niezwykłe Polki, które podbiły świat - Andrzej Fedorowicz (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381230490 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Andrzej Fedorowicz|Irena Fedorowicz 
  • Wydawnictwo Prószyński i S-ka 
  • Ilość stron 344 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Inspirujące kobiety – artystki, skandalistki, uczone, ludzie biznesu, kochanki i władczynie – żyjące na przestrzeni ostatnich 200 lat Polki, których imiona nie schodziły z ust współczesnych. Co je łączy? Wszystkie przebiły się do światowych elit. Wszystkie pozostawiły trwały ślad na epokach, w których żyły. I wszystkie miały „pod górkę". Życie żadnej nie było usłane różami, choćby kiedy były wielbione i podziwiane. Każda skrywała jakąś tajemnicę, ból, czasem rozpacz, ale to właśnie te niewypowiedziane, głęboko tłumione uczucia pchały je do przodu i kazały wspinać się na kolejne szczyty.
W niektóre z tych biografii wręcz trudno uwierzyć, przekraczają bowiem wyobraźnię najśmielszego scenarzysty. Mistrzynie autokreacji, stworzyły same siebie, stając się żywą do dziś legendą. Niezaprzeczalnie nie były to „celebrytki", jakich pełno w epoce Internetu i bulwarowej prasy, znane tylko z tego, iż są znane. One naprawdę kochały to, co robiły. I były w tym najkorzystniejsze.
Andrzej Fedorowicz - dziennikarz-freelancer. Publikował w "Super Expressie", "Fakcie", "Gazecie Wyborczej", "Polityce", "Newsweeku Historia", "Focusie", "Uważam Rze Historia" i w "wSieci Historii". Pasjonat historii, techniki, unikatowych biografii i podróży. Historyczne dziennikarstwo śledcze to jego ulubione zajęcie. Autor (wspólnie z żoną Ireną) przewodnika po Wyspach Kanaryjskich oraz książki o 25 polskich wynalazkach i odkryciach, które zmieniły świat.
Irena Fedorowicz - dziennikarz i redaktor z wykształcenia i zawodu. Pracy w wolnej prasie uczyła się w pierwszej ekipie „Super Expressu". Była jedynym w historii cywilnym redaktorem naczelnym miesięcznika Komendanta Głównego Policji „Policja 997". Współpracowała z portalem Webnalist. Aktualnie redaguje miesięcznik „Ludzie i wiara" w wydawnictwie Bauer Media.

Podtytuł: Niezwykłe Polki, które podbiły świat
ISBN: 9788381230490
Kod paskowy: 9788381230490
Autorzy: Fedorowicz Andrzej, Fedorowicz Irena
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 31155
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 344
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 15.0x21.1cm
Głębokość (mm): 30
Waga: 0.54
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.