Menu

Zachwyt i Logika Czynu (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788373831889 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Zofia Ratajczak 
  • Wydawnictwo Scholar 
  • Ilość stron 374 
  • Rok wydania 2006 

Opis

Portret człowieka, który poprzez dziesiątki lat kształtował umysły polskich psychologów, który pobudzał ich do twórczej energiczności badawczej i praktyki psychologicznej, bez wątpienia zasługuje na wnikliwą uwagę Czytelników.

Bibliografia Tadeusza Tomaszewskiego nie obfituje w tzw. Wydarzenia sensacyjne, dramatyczne zwroty czy arcytrudne sytuacje. Jego spotkania ze światem układają się w ciąg zdarzeń uporządkowanych i pozornie prostych. Jednak gdy mówi o sobie „byłem zwyczajnym człowiekiem, żyjącym w niezwykłych czasach” powiadamia, iż owe czasy prowokowały do wyzwań i intensywności na nieprzeciętną skalę.

Tadeusz Tomaszewski, wychowanek Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie i wieloletni profesor Uniwersytetu Warszawskiego stworzył dzieło niezwykłe, wielokierunkowe i frapujące. Niedokończone,równocześnie otwarte i zwrócone ku przyszłości.

Uważał, że waga dorobku naukowego zależy od takich cech, jak pierwszeństwo odkrycia, jego oryginalność, a także społeczna wykorzystaneczność wyników. Dawał tego przykład w swej twórczości, stając się dla wielu wzorem do naśladowania.

Życie i dzieło – gdzieś na przecięciu się tych dwóch linii zdarzeń kryje się tajemnica biografii Tadeusza Tomaszewskiego, którą warto przenikać pogłębioną własną refleksją.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.