Menu

Życie jako dojrzewanie do świętości. Maksymilian Maria Kolbe. (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788374853286 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Zdzisław Józef Kijas OFMConv 
  • Wydawnictwo Bratni Zew 
  • Ilość stron 340 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Maksymilian Maria Kolbe jest jednym z najistotniej znanych świętych nie tylko w Polsce, lecz i poza jej granicami. Poświęcono mu niezliczoną liczba publikacji skupiających się na wielu, wyjątkowo różnych, aspektach jego życia, duchowości, działalności, jednak dopiero książka o. Zdzisława Kijasa całościowo ujmuje dynamikę jego świętości.

Przewodnią myślą książki jest dojrzewanie świętości rozumiane jako śledzenie duchowego, emocjonalnego i egzystencjalnego rozwoju o. Maksymiliana. Dojrzewanie świętości jest także perspektywą, z jakiej autor na niego patrzy. Koncentrując się na wewnętrznym życiu Kolbego, o. Kijas wydobywa na światło dzienne niewidzialne motywy jego widzialnych działań. Pokazuje dynamikę wewnętrznego życia, pokazując ziemski czas Kolbego jako harmonijny proces dojrzewania ziarna świętości zasianego w nim – jak w każdym innym człowieku – przez Boga. Dotyka zagadnienia wiary jako początku i istoty drogi Kolbego, posłuszeństwa z niej wynikającego, a także pokory i ufności Bogu umacniających się w kontekście wyzwań. Wyróżnia rolę postu, który według o. Maksymiliana jest, obok modlitwy, drogą do kontemplacji i doskonałości.

„Życie jako dojrzewanie świętości" prezentuje o. Maksymiliana, który swoim przykładem przypomina i nakłania, by najcenniejszym skarbem w życiu każdego był Bóg, że to On jest jedyną autentyczną nadzieją świata.


Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.