Menu

Banki spółdzielcze a deponenci (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375616606 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Łukasz Kozłowski 
  • Wydawnictwo MT Biznes 
  • Ilość stron 360 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Banki spółdzielcze stanowią najliczniejszą grupę podmiotów sektora bankowego w Polsce. Przy kilkudziesięciu funkcjonujących bankach komercyjnych liczba ponad 550 banków spółdzielczych robi wrażenie. Banki spółdzielcze są najistotniej aktywne zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma aż tylu oddziałów banków komercyjnych.
istotnie ważną rolę banki spółdzielcze odgrywają w finansowaniu niewiele znaczących i przeciętnych przedsiębiorstw, a także rolników, a także mikroprzedsiębiorców, tj. Osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą na własny rachunek. Banki te przede wszystkim stosują zindywidualizowane podejście do klienta, oparte na znajomości lokalnych warunków i wzajemnym zaufaniu.
Z tych powodów zapewnienie stabilności i bezpieczeństwa sektora bankowości spółdzielczej stanowi kwestię widoczną dla całej gospodarki. Książka mieści bogaty materiał teoretyczny i wyniki zakrojonych na szeroką skalę badań empirycznych krajowych banków spółdzielczych.
Dr Łukasz Kozłowski jest adiunktem w Katedrze Bankowości i Ubezpieczeń Akademii Leona Koźmińskiego i autorem około 30 publikacji, m.in. W uwielbianych czasopismach o zasięgu międzynarodowym, takich jak „Journal of Banking & Finance", „Journal of Financial Stability", „Journal of Corporate Finance", „Emerging Markets Review" i „Finance Research Letters". Jego zainteresowania badawcze dotyczą kwestii związanych z funkcjonowaniem banków i drobnych i przeciętnych przedsiębiorstw na rynkach lokalnych, zależności pomiędzy modelami biznesowymi banków a ryzykiem systemowym i efektów wycofań zagranicznych właścicieli banków komercyjnych z określonych rynków krajowych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.