Menu

Ceny transferowe (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788374881425 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Marek Barowicz 
  • Wydawnictwo Placet 
  • Ilość stron 208 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Z podatkowego punktu widzenia, w międzynarodowej grupie kapitałowej podlegającej najróżniejszym jurysdykcjom podatkowym, a tym samym odmiennym obciążeniom podatkowym, dokonuje się transakcji, pomiędzy poszczególnymi jednostkami, które ukierunkowane są na przerzucanie dochodów (kosztów) tak,obniżyć (zoptymalizować) obciążenia publiczno-prawne w obrębie całej grupy. Organy podatkowe badają te operacje, pod kątem przepisów obowiązujących w danym państwie, dążąc do eliminacji ryzyka uszczuplenia należnych wpływów do budżetów krajowych.

Celem niniejszej publikacji jest kompleksowa analiza problematyki cen transferowych w transakcjach wykonywanych w obrębie grupy kapitałowej i omówienie najnowszych trendów w tej dziedzinie. Zamieszczone tezy wyrażono z uwzględnieniem obowiązujących regulacji prawnych (krajowych i wspólnotowych), poglądów, doktryn, interpretacji skarbowych i wykładni i orzecznictwa sądów administracyjnych.

Książka zawiera bogaty zestaw narzędzi i sposobów praktycznego rozwiązywania sporów na płaszczyźnie zarządzania cenami transakcyjnymi. Ich właściwy wybór stanowi podstawę racjonalnych decyzji kapitałowych (finansowych).

Intencją autora jest, żeby niniejsza pozycja pozwoliła praktykom życia gospodarczego – członkom zarządu, dyrektorom finansowym oraz politykom – dostrzegać i analizować zagadnienie cen transferowych w szerszym, interdyscyplinarnym kontekście.

Podtytuł: Narzędzie optymalizacji podatkowej grupy kapitałowej
ISBN: 9788374881425
Kod paskowy: 9788374881425
Autorzy: Barowicz Marek
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 20737
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 208
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.4x23.9cm
Głębokość (mm): 11
Waga: 0.35
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.