Menu

Crowdfunding w Polsce (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788323344155 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Anna Szopa|Anna Pluszyńska 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Recenzowany tom podejmuje ważny i aktualny temat, jakim jest crowdfunding – finansowanie społecznościowe. Od kilku lat crowdfunding jest przedmiotem energicznych badań prowadzonych z zróżnicowanych perspektyw, typowo ekonomicznych, prawnych i medioznawczych. Patrząc na analizy tego zjawiska z perspektywy światowej, można stwierdzić, że wyniki badań publikowane są głównie w czasopismach naukowych i raportach branżowych, mniej jest natomiast publikacji książkowych o charakterze naukowym. Książki poświęcone crowdfundingowi ukazują się,posiadają na ogół charakter poradnikowy. W tym kontekście propozycję przygotowaną pod redakcją Anny Pluszyńskiej i Anny Szopy należy oceniać jako publikację, która – podejmując temat dyskutowany
na całym świecie – wypełnia lukę na polskim rynku.
Włączenie do tomu równocześnie ogólnych artykułów przeglądowych, jak i tekstów empirycznych albo/i dogłębnie analizujących badane zjawisko jest atutem recenzowanego materiału. Książka powinna zainteresować z jednej strony badaczy i studentów, z drugiej zaś praktyków chcących poszerzyć wiedzę o finansowaniu społecznościowym. Dla tych pierwszych publikacja stanowić będzie dobre wprowadzenie do tematu crowdfundingu, pokazując kierunki badań i odsyłając do bogatej literatury przedmiotu. Dla tych drugich może stanowić kompendium wiedzy oraz – dzięki zamieszczeniu studiów przypadku – inspirację do rozwoju nowych kampanii crowdfundingowych.
Z recenzji dra hab. Patryka Gałuszki

ISBN: 9788323344155
Kod paskowy: 9788323344155
Redakcja: Pluszyńska Anna, Szopa Anna
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 23367
Miejscowość: Kraków
liczba stron: 320
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11
Format: 15.5x23.5cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.49
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.