Menu

Cyfryzacja życia w erze Big Data. Człowiek, Biznes, Państwo - Jerzy Surma (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301196066 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Jerzy Surma 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 160 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Korzystając ze smartfona, serwisów społecznościowych, poczty elektronicznej czy kart kredytowych pozostawiamy ślady cyfrowe, które podlegają, z wykorzystaniem metod Big Data, analizie na poziomie pojedynczego człowieka, jak i całych społeczeństw. Ten olbrzymi zasób danych ma ogromny wpływ na nasze życie, prywatność, nowe modele biznesowe przedsiębiorstw, zachowania społeczne, a finalnie na bezpieczeństwo narodowe.
Jerzy Surma na podstawie swych wieloletnich doświadczeń praktycznych i badań naukowych opisuje zjawisko totalnej cyfryzacji naszego życia oraz wynikające z niego szanse i zagrożenia. Nie brakuje tu krytycznego spojrzenia na sporo aspektów Big Data, które spotykają się z powszechnym uznanieem.
Książka adresowana do wszystkich, którzy zainteresowani są rzetelnym, opartym o naukowe badania opisem zjawiska cyfryzacji, jego potencjału i zrozumieniem prawdopodobnych wydarzeń w przyszłości. Nad wyraz przydatna może być dla środowiska naukowego zajmującego się konsekwencjami społecznymi zastosowań technologii informatycznych, jak i praktyków zainteresowanych nowymi modelami biznesowymi w erze gospodarki cyfrowej. Jest to dodatkowo nieocenione źródło wiedzy dla studentów ekonomii, informatyki, politologii czy bezpieczeństwa narodowego.
Podstawowym celem książki jest prezentacja i konsekwencje fenomenu rewolucyjnej skali zbierania i analizowania danych, które umożliwiają odkrywanie wzorców zachowania na poziomie indywidulanych osób i całych populacji. W tym kontekście można mówić o swoistej cyfryzacji życia, czyli sytuacji, kiedy zachowania współczesnego człowieka są odzwierciedlone i zarejestrowane w milionach śladów cyfrowych jakie pozostawiamy po sobie idąc poprzez życie. Od zarejestrowanych detektorem tętna uderzeń serca jeszcze w łonie matki, po ostanie „selfie" na łożu śmierci. Jest to związane z motywem nazywaną potocznie Big Data i w książce zostało omówione w trzech perspektywach: pojedynczego człowieka, ekonomii i potencjału biznesowego, a także państwa w kontekście bezpieczeństwa narodowego.
Ze wstępu
Informacja o autorze/ redaktorze:
dr hab. Inż. Jerzy Surma - profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zatrudniony w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej. Inżynier informatyk, ekspert od eksploracji danych, hurtowni danych, sztucznej inteligencji, a także analiz Big Data, szczególnie stosowanych do mediów społecznościowych. Jest założycielem i kierownikiem studiów podyplomowych SGH: Business Intelligence oraz. Zarządzanie cyberbezpieczeństwem. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu prac naukowych.

Podtytuł: Człowiek - Biznes - Państwo
ISBN: 9788301196066
Kod paskowy: 9788301196066
Autorzy: Surma Jerzy
Kod wydawcy: 20411
liczba stron: 160
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.3x23.6
Głębokość (mm): 7
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.