Menu

Czy Polska dogoni Niemcy - Orłowski Witold M. (opr. kartonowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301183134 
  • Oprawa kartonowa 
  • Autor Witold M Orłowski 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 192 
  • Rok wydania 2017 

Opis

poprzez 24 lat transformacji nikt nie przeprowadził w Polsce poważnej i wszechstronnej analizy tego, w jaki sposób Polska mogłaby naprawdę dogonić kraje rozwiniętego Zachodu - biorąc również pod uwagę świeże zjawiska i nową wiedzę, którą zdobyliśmy w czasie globalnego kryzysu.
prof. Witold M. Orłowski w swej najnowszej książce pokazuje korzenie historyczne względnego zacofania gospodarczego Polski wobec Niemiec, interpretuje obecny stan rozwoju naszej gospodarki i porównuje go z gospodarką Niemiec.
Identyfikuje obecną siłę i słabości obu gospodarek i modele rozwojowe, które pozwoliłyby Polsce na rozwój, a w szczególności niezbędne do przeprowadzenia zmiany nie tylko w wąsko rozumianej gospodarce.
Pytanie stawiane w tytule ma oczywiście charakter intelektualnej prowokacji - nie da się powiedzieć "czy", można tylko próbować sformułować potrzebne warunki takiego sukcesu.
Książka ma charakter popularno-naukowy, ale osadzona jest silnie w teorii ekonomii. Napisana jest przystępnym językiem z myślą jednocześnie o ekonomistach, jak i o wszelkich Czytelnikach zainteresowanych gospodarką naszego kraju.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.