Menu

Determinanty efektywności ekonomicznej aktywów obrotowych przemysłowych spółek giełdowych - Comporek Michał (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380885349 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Michał Comporek 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego 
  • Ilość stron 226 
  • Rok wydania 2016 

Opis

W monografii zaprezentowano dwuwymiarowe podejście do oceny sprawności ekonomicznej aktywów obrotowych przemysłowych spółek giełdowych. Pozwala ono spojrzeć na kwestię zróżnicowania czynników wpływających na tę ocenę równocześnie z punktu widzenia memoriałowych wyników działalności przedsiębiorstwa, jak i z perspektywy postrzegania efektów działania podmiotu gospodarczego w optyce podejścia kasowego.
duże spektrum dokonanej analizy związków zachodzących między gospodarowaniem aktywami obrotowymi a skutecznością ekonomiczną przemysłowych spółek giełdowych umożliwiło bliższe odniesienie się do sfery przychodowości, kosztochłonności i rentowności aktywów obrotowych i procesu obrotowego netto. Przybrało ono również strategiczny wymiar oceny relacji produktywności tych aktywów z uwzględnieniem sposobów tworzenia i podziału zysku netto, operacyjnych przepływów pieniężnych i koncepcji stabilne­ go wzrostu przedsiębiorstwa.
Publikacja aspiruje do wypełnienia luki w obszarze badawczym dotyczącym problematyki gospodarowania aktywami obrotowymi. Gromadzi zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i użyteczne, które pozostały podjęte z zapotrzebowania sformułowania i realizacji nowych paradygmatów zarządzania przedsiębiorstwami przemysłowymi.

Kod paskowy: 9788380885349
Autorzy: Comporek Michał
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 23368
ilość stron: 226
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 16.8x23.7
Głębokość (mm): 12
Waga: 0.38
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.