Menu

Dobry szef zły szef jak być najlepszym I uczyć się od najgorszych (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380876354 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Robert I. Sutton 
  • Wydawnictwo MT Biznes 
  • Ilość stron 304 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Jeżeli jesteś szefem, to czy jesteś tym dobrym? W jaki sposób możesz nieprzerwanie szlifować swoje umiejętności i dopingować ludzi, żeby dawali z siebie wszystko i byli dumni z faktu, iż dla ciebie pracują? Czy zdajesz sobie sprawę, jak twoje słowa i czyny (i twoje miny) wpływają na podwładnych? Czy jesteś świadom tego, jak cię widzą, czy także żyjesz w świecie złudzeń? Gdyby twoi pracownicy mieli wybór, czy nadal żeby u ciebie pracowali? Do napisania dobrego szefa, złego szefa zainspirowały dr.

Roberta Suttona tysiące e-maili, artykuły, wpisy na blogu oraz rozmowy będące odzewem na jego bestseller The No Asshole Rule. Zastosował on swoje zdroworozsądkowe podejście, aby pokazać, czym wspaniali szefowie naszego świata różnią się od tych, którzy są tacy sobie albo, co gorsza, zupełnie niekompetentni.

Przeplatając przykłady z życia adekwatnymi naukowymi badaniami behawioralnymi, Sutton demonstruje staranny i miejscami zaskakujący raport na temat tego, co robią najlepsi szefowie. Prezentuje sposób myślenia, środki działania i innowacyjnanie najlepszych szefów, a także wydobywa wnioski z błędów, jakie ci najgorsi popełniają raz po raz.

Zestawia prawidłowe i złe posunięcia szefów w czasie pełnienia podstawowych obowiązków: obejmowania kierownictwa, podejmowania mądrych decyzji, potwierdzania słów czynami czy wykonywania "brudnej roboty".

Jego książka prawidłowy szef, zły szef to ostateczny plan działania dla każdego, kto jest liderem, menedżerem albo kierownikiem, kto ma bezpośredni i częsty kontakt z podwładnymi i jest osobiście odpowiedzialny za kierowanie nimi oraz ocenę ich pracy, a także droga wybawienia dla tych, których szefowie nie rozumieją problemu.

Poradnik na czasie, jak stać się ulepszonym menedżerem. - "Financial Times" Pełna kapitalnych spostrzeżeń... Materiał do przemyśleń w organizacjach znacznych i niepokaźnych. - Agencja Reutera Przeczytanie i zrozumienie tej książki powinno należeć do obowiązków każdego szefa.

- John Lilly, dyrektor generalny Mozilla Corporation Sutton czerpie z bogactwa anegdotycznych doświadczeń oraz badań naukowych, by wyjaśnić, co liderzy i menedżerowie powinni robić każdego dnia. - magazyn "Inc." Sutton to świetny pisarz.

(...) Jego prosty język sprawia, że niektóre z opisanych co skrajniejszych przypadków prawidłowych i złych szefów stają się tym bardziej wiarygodne, a choćby przejmujące. Książka wzbudza niesłabnące zainteresowanie, gdyż [Sutton] równocześnie przekazuje informacje, jak i po trosze uczy.

- "Miami Herald" Robert Sutton jest profesorem teorii i techniki zarządzania na Uniwersytecie Stanforda oraz profesorem honorowym w dziedzinie zachowań organizacyjnych w Podyplomowej Szkole Biznesu Stanforda.

Prowadzi także warsztaty dla dyrektorów i menedżerów z dziesiątków branż i z ponad 25 krajów. Bardzo bliska jest mu uczelnia Hasso Plattner Institute of Design, powszechnie nazywana "szkołą myślenia projektowego na Stanfordzie".

Sutton jest współtwórcą jej wielokierunkowego

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.