Menu

Doradztwo finansowe w Polsce - Waliszewski Krzysztof

Cechy produktu

  • ISBN 9788381023276 
  • Autor Krzysztof Waliszewski 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 338 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Książka "Doradztwo finansowe w Polsce\" jest pierwszą publikacją w kraju tak kompleksowo prezentującą doradztwo finansowe i doradców finansowych oraz zarządzanie finansami osobistymi poprzez gospodarstwa domowe.

Podjęta próba nowatorskiego opracowania na ten temat ma swoje źródło w rosnącej roli pośredników w dystrybucji kredytów hipotecznych w Polsce (pod koniec 2010 roku 30% kredytów zostało sprzedanych poprzez banki za pośrednictwem firm doradztwa finansowego). Zmiana optyki działalności biznesowej instytucji finansowych (ze sprzedaży produktów kredytowych na jednostkowe doradztwo i optymalizację finansów konsumentów) buduje szansę na poszerzenie działalności tych instytucji nie tylko na gruncie doradztwa kredytowego,również consultingu inwestycyjnego, ubezpieczeniowego, a także w zakresie produktów emerytalnych, których znaczenie będzie rosło wraz z pogłębianiem się zjawiska starzenia społeczeństw.

W książce Autor porusza zagadnienia dotyczące zarządzania finansami osobistymi w Polsce i ukazuje udział doradców finansowych w tym procesie. Przedstawia także genezę, tendencje i normalizację działalności doradców finansowych w Polsce, w tym jeszcze próby poddania ich pracy regulacjom nadzorczym ze strony KNF oraz oddolne inicjatywy samoregulacji branży. Dokumentuje też wpływ kryzysu finansowego na działalność doradców i nakreśla perspektywy jej rozwoju. W odniesieniu do poszczególnych podmiotów Autor opisuje ich historię, wyniki finansowe i sprzedażowe, rozwój sieci placówek i specjalistów zatrudnionych w branży.

Książka jest adresowana jednocześnie do studentów, jak i pracowników naukowodydaktycznych wyższych uczelni ekonomicznych, w szczególności katedr finansów, bankowości i rynków finansowych, a także praktyków gospodarczych - kadry kierowniczej i innych pracowników spółek doradztwa finansowego oraz osób, które wiążą swoją karierę zawodową z branżą doradztwa finansowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.