Menu

Droga Startupu. Metoda sukcesu - Eric Ries

Cechy produktu

  • ISBN 9788328339286 
  • Autor Eric Ries 
  • Wydawnictwo One Press / Helion 

Opis

Droga startupu. Metoda sukcesu
typowe metody zarządzania nie zawsze się sprawdzają. W szczególności dotyczy to startupów, tj. Nowych przedsiębiorstw - wytwarzanych z myślą o oferowaniu nowych produktów albo usług - które muszą działać w warunkach skrajnej niepewności. Sukces startupu zależy od wielu czynników, jednak niezwykle ważny jest sposób zarządzania. W teorii większość menedżerów doskonale wie, że trzeba stawiać na progresywność i elastyczność, że należy myśleć nieszablonowo, a w trakcie przewodzenia zespołem pracowników potrzebne jest dostrzeganie i używanie ich naturalnych predyspozycji. W praktyce jednak okazuje się, że wdrożenie tych szczytnych idei wytwarza mnóstwo problemów!

Trzymasz w ręku książkę, którą napisano z myślą o wypełnieniu luki pomiędzy teorią strategicznego zarządzania a praktyką. Skorzystają z niej kierownicy we wszelkich organizacjach, które stawiają na nowoczesność. Przedstawiono tu sprawdzony schemat przekształcenia organizacji w taką, która będzie odnajdywać nowe źródła wzrostu w długim okresie. Pokazano, jak generować struktury odpowiedzialności motywujące do tworzenia innowacji i organizować pracę tak, żeby stała się naprawdę satysfakcjonująca. Książka skłania do przemyślenia na nowo roli lidera - udowadnia, jak bardzo jest ważna ciągła otwartość na poszukiwania. Zawarte tu wskazówki są wyjątkowo funkcjonalne i cenne nie tylko dla kierownictwa standardowych startupów.

Dowiedz się, jak:

wdrażać metody zarządzania przedsiębiorczego
tworzyć portfel startupów w organizacji i zarządzać nim
stosować metodologię Lean Startup
uwalniać w organizacji pokłady kreatywności
generować warunki rozwoju utalentowanych pracowników
wprowadzić organizację w stan ciągłej transformacji i ciągłego rozkwitu
Droga startupu - droga rozkwitu!
Eric Ries jest przedsiębiorcą i autorem modnego bloga Startup Lessons Learned. Zakładał i prowadził niemało startupów. Aktualnie jest rozchwytywanym doradcą w zakresie strategii biznesowej i produktowej. Nieraz wygłasza prelekcje na prestiżowych imprezach biznesowych. Współpracuje z Harwardzką Szkołą Biznesu. Jego metodologia Lean Startup zyskała sporą popularność i była opisywana m.in. W "New York Timesie", "Wall Street Journal", "Harvard Business Review" i "Huffington Post". Aktualnie Ries mieszka w San Francisco.

Podtytuł: Metoda sukcesu
Tytuł oryginału: The Startup Way
ISBN: 9788328339286
Kod paskowy: 9788328339286
Autorzy: Ries Eric
Tłumaczenie: Lipa Michał
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20367
Miejscowość: Gliwice
ilość stron: 416
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 14.0x20.0cm
Głębokość (mm): 24
Waga: 0.44
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.