Menu

Dyfuzja wiedzy w polskiej gospodarce - Iwona Świeczewska (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380888579 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Iwona Świeczewska 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego 
  • Ilość stron 256 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Głównym celem monografii jest określenie wpływu zasobów wiedzy na wzrost sprawności polskiej gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści wynikających z procesów dyfuzji wiedzy. Analizowane procesy dyfuzji wiedzy obejmują równocześnie procesy zachodzące w środku gospodarki, jak i absorpcję wiedzy ze źródeł zewnętrznych.
W publikacji zaprezentowano badania nad źródłami wzrostu skuteczności polskiej gospodarki. Wykorzystane na szeroką skalę metody input-output pozwoliły na skonstruowanie narzędzia, za pomocą którego stało się osiągalne określenie ścieżek dyfuzji krajowych zasobów wiedzy w polskiej gospodarce, przy założeniu,proces ten odbywa się poprzez przepływy ascetycznców i materiałów pochodzenia krajowego. Dzięki temu badaniu wyodrębniono gałęzie gospodarki, które są głównymi dostarczycielami innowacji dla pozostałych gałęzi i te, które są głównymi beneficjentami tego procesu. Uwzględnienie krajowych i zagranicznych zasobów wiedzy w modelach objaśniających poziom i dynamikę łącznej produktywności czynników produkcji dla poszczególnych gałęzi polskiej gospodarki umożliwiło identyfikację źródeł wzrostu jej efektywności równocześnie w długim, jak i niedługim okresie.

Podtytuł: Ujęcie sektorowe
ISBN: 9788380888579
Kod paskowy: 9788380888579
Autorzy: Świeczewska Iwona
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 23368
ilość stron: 256
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 17.0x24.0cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.42
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.