Menu

Ekonomia I polityka wokół teorii grzegorza w. kołodko (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301204679 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Mączyńska Elzbieta 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 472 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Grzegorz W. Kołodko odegrał ważną rolę w przekształcaniu polskiej gospodarki. Poprawnie zna świat i ma sporo oryginalnych spostrzeżeń na temat jego problemów i trendów zmian. Robert A. Mundell, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii Profesor Kołodko – lubiany w świecie polski ekonomista, od którego możemy uczyć się nowych idei – zaskakuje (…), sięga w przyszłość.

To naukowe ćwiczenie i intelektualna przygoda dotykające najważniejszych wyzwań, przed którymi stoi ludzkość. Ma rację,najkorzystniejszy sposób przezwyciężania obecnych trudności to zaatakowanie długoterminowych problemów.

Nouriel Roubini, New York University, autor The Crisis Economics Grzegorz W. Kołodko łączy wiedzę akademicką z doświadczeniem wyniesionym z wybitnych dokonań w pracy w rządzie w kluczowych okresach polskich reform gospodarczych.

Idąc poprzez niemało dziedzin i nigdy nie unikając spornych kwestii (…) wnosi ważny i przydatny wkład do literatury na tematy gospodarki, zmian społecznych i ładu światowego w XXI wieku. Henry Kissinger, laureat Pokojowej Nagrody Nobla Ogromny krajowy i światowy dorobek intelektualny, a także publikacyjny prof.

Grzegorza W. Kołodko, jak też doświadczenia i dokonania związane z pełnieniem przez niego wysokich funkcji państwowych, zasługują na analizy, uhonorowanie i upowszechnianie. Książka jest bogatą merytorycznie i ważną pracą naukową, z rekomendacjami dla polityki oraz strategii gospodarczej, uwzględniającymi współczesne uwarunkowania globalizacji i rewolucji naukowo-technicznej i przeobrażenia cywilizacyjne, w tym kulturowe.

Zarazem jest to dzieło pokazujące walory polskiej myśli ekonomicznej i jej interdyscyplinarny kontekst. W czasach, gdy jedni ekonomiści wciąż jeszcze naiwnie bądź lobbystycznie opowiadają się za neoliberalizmem, i to mimo wysoce destrukcyjnych doświadczeń światowego kryzysu, a inni, też błędnie i niebezpiecznie, kierują się ku neonacjonalizmowi, prof.

Grzegorz W. Kołodko proponuje nowy pragmatyzm. Stawia opór nieuczciwości w ekonomii i polityce społeczno-gospodarczej (…) wyróżnia, że nowy pragmatyzm to koncepcja in statu nascendi, dlatego tak ważna jest – ukierunkowana na doskonalenie i rozwój tej koncepcji – naukowa interdyscyplinarna debata na ten temat.

Z przedmowy Elżbiety Mączyńskiej, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Żyjemy w czasach nad wyraz głębokich i aktywnych przemian demograficznych, gospodarczych, kulturowych, politycznych, społecznych i technicznych, które w stosunku do reprezentantów nauk społecznych tworzą zapotrzebowanie na świeże interdyscyplinarne badania, a także refleksje o fundamentalnym znaczeniu dla opisu i rozumienia tych przemian teraz i w przyszłości.

Książka jest rzetelną próbą sprostania tym współczesnym wyzwaniom. Z recenzji Krzysztofa Malagi, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu Publikacja jest wieloaspektowym i wielopłaszczyznowym spojrzeniem na nowy pragmatyzm, twórczość Grzegorza W.

Kołodki i najważniejsze wyzwania współczesnego świata. Z recenzji Stanisława Czaji, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.