Menu

Ekonomia międzynarodowa. Tom 1 (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301200794 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Maurice Obstfeld|Paul R Krugman|J Marc Melitz 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 474 
  • Rok wydania 2018 

Opis

nowe wydanie bestsellerowego podręcznika z zakresu ekonomii międzynarodowej. Publikacja składa się z dwóch niezależnych tomów poświęconych handlowi i finansom międzynarodowym. Autorzy, by pomóc studentom zrozumieć i zapamiętać podstawy logiki ekonomii międzynarodowej, na każdym etapie ilustrują zagadnienia teoretyczne odpowiednimi rzeczywistymi danymi statystycznymi oraz przykładami problemów polityki gospodarczej.
Zawartość podręcznika pozostała starannie zaktualizowana, a większość rozdziałów gruntownie zmieniona. Zmiany te są odpowiedzią zarówno na sugestie czytelników, jak i na kilka ważnych zdarzeń dotyczących teoretycznych i praktycznych aspektów ekonomii międzynarodowej.
Oprócz zmian strukturalnych autorzy zaktualizowali podręcznik tak, aby zachować jego związek ze współczesną rzeczywistością. Omawiają m.in wpływ Północnoamerykańskiego Układu Wolnego Handlu (North American Free Trade Agreement - NAFTA) na produkcję samochodów w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Opisują, w jaki sposób przemysł cukrowniczy w USA był w stanie utrzymać ceny cukru w Stanach Zjednoczonych wyraźnie powyżej cen światowych w ostatnich latach. Omawiają także rolę ujemnych stóp procentowych w niekonwencjonalnej polityce pieniężnej i zwracają uwagę na coraz ważniejszą rolę gospodarek wschodzących w napędzaniu globalnego wzrostu.
nowe wydanie wyróżniają:
studia przypadków ilustrujące w sposób funkcjonalny prezentowane teorie i upraszczające przyswojenie materiału; dodatki matematyczne do wybranych rozdziałów, {pomocn|przydatn)e studentom ekonometrii lub statystyki; ujęcie najnowszych osiągnięć i trendów, które pojawiły się w ostatnich latach w dziedzinie opisu, analizy i interpretacji międzynarodowych stosunków gospodarczych. Podręcznik adresowany jest do studentów ekonomii i politologii. Jest to niezbędne źródło wiedzy w zakresie przedmiotów: ekonomia międzynarodowa, teoria handlu międzynarodowego, teoria wymiany międzynarodowej, międzynarodowe stosunki gospodarcze.

Podtytuł: Teoria i polityka
Tytuł oryginału: International Economicus. Theory and Policy
ISBN: 9788301200794
Kod paskowy: 9788301200794
Autorzy: Krugman Paul R., Obstfeld Maurice, Melitz Marc J.
Redakcja: Cieślik Andrzej, Goczek Łukasz
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20411
Liczba stron: 488
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5
Głębokość (mm): 27
Waga: 0.78
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.