Menu

Ekonomia Sportu Zagadnienia Metodologiczne I Wybrane Doświadczenia - Artur Grabowski (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301209148 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Artur Grabowski 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 208 
  • Rok wydania 2019 

Opis

W książce Autor pokazuje genezę i rozwój ekonomii sportu (jako subdziedziny ekonomii), ujmuje zagadnienie statystycznie (na licznych przykładach z rynku sportowego), ekonomiczno-społecznie, wskazuje wymiar gospodarczy, a także metodologię tworzenia sportowego PKB. Prowadzi rozważania na temat znaczenia ryzyka w działalności sportowej.

Dzięki publikacji poznamy sytuację ekonomiczną fachowych klubów piłkarskich zrzeszonych w Ekstraklasie oraz główne problemy i zagadnienia wpływające na sytuację w polskiej piłce nożnej. Dowiemy się o źródłach finansowania działalności klubów piłkarskich z Niemiec, kwestiach sponsoringu sportu w odniesieniu do współpracy klubów z partnerami biznesowymi na terenie Niemiec. Autor przytacza także liczne przykłady potężnych inicjatyw i projektów dotyczących edukacji, kultury i ochrony środowiska naturalnego.

W publikacji uwzględniono dostępne informacje, opracowania i raporty, które pozwoliły na przedstawienie obrazu ekonomicznego sportu mistrzowskiego. Zgromadzony materiał jest efektem wieloletniej pracy naukowo-badawczej w obszarze nauk społecznych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.