Menu

Ekonomia wolności Traktat o naturze ludzkiego dzia - Jeśli zamówisz do 14:00, wyślemy tego samego dnia. Darmowa dostawa, już od 49,90 zł. (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378563365 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Grzegorz Hoppe 
  • Wydawnictwo Poligraf 
  • Ilość stron 218 
  • Rok wydania 2015 

Opis

"Książka jest mi wyjątkowo bliska ideowo i uważam, iż tego typu publikacji powinno być jak najwięcej, choćby po to, żeby kształtować myślenie Polaków (zwłaszcza młodego pokolenia) i przygotować ich do niechybnych zmian, które muszą nastąpić w przyszłości." – prof. Dr hab. Inż. Witold Kwaśnicki

Dziś doszło do sytuacji, kiedy państwo w przeszło 50% decyduje za swoich obywateli, co jest dla nich korzystne i czego potrzebują. Ludzie stali się dla polityków stadem głupców, niepotrafiących umiejętnie dysponować swoją pracą, dochodem, własnością oraz samymi sobą. Urzędnikami państwowymi (włączając w to polityków) zostają głównie ci, którzy nie potrafią odnaleźć się w gospodarce rynkowej, i ci, dla których najważniejsze są stabilność zatrudnienia i posada z „polecenia", czyli w pokaźnej mierze życiowi nieudacznicy albo cwaniacy. Są to ci, którzy nie widzą nic złego w pasożytniczym życiu na koszt pozostałej części społeczeństwa, która swoje dochody uzyskuje, stwarzając dobra wolnorynkowe i ci, którzy kierują się w swych działaniach negatywnym hedonizmem i czynią to z pełną premedytacją. Państwo opodatkowuje naszą pracę, a także sporo innych działań posiadających na celu realizację naszych potrzeb i oczekiwań, a w zamian daje nam to, czym chce nas od siebie uzależnić. Jesteśmy jak niewolnicy, którzy połowę czasu pracują za darmo, jedynie po to, żeby opłacić podatki. Zarabiamy więc na usługi państwa, których nie chcemy i które na siłę posiadają nas uszczęśliwiać i dawać nam pozorne uczucie bezpieczeństwa.
Rządzący wiedzą świetnie, że panowanie nad programami nauczania jest ich wielkim orężem w staraniach, by ogłupić i olśnić społeczeństwo. Obywatele, którzy nie rozumieją podstawowych teorii ekonomicznych, są podatni na manipulację rządzących.
W ramach współczesnego systemu edukacji wmawia się nam, że nie możemy żyć bez podatków, przymusowych ubezpieczeń, interwencjonizmu państwa, mądrego rządu, dziesiątek tysięcy przepisów prawa, setek urzędów i milionów urzędników, a typowo, iż obecny stan jest najlepszy z osiągalnych i prowadzi do dobrobytu wszelkich obywateli.
Dajmy ludziom prawo wyboru i niech sami zadecydują, czy chcą usług państwa, czy również sami, poprzez rozwiązania rynkowe, zadbają o te wszystkie rzeczy, które dostają od państwa. Zobaczmy, ilu jest miłośników pierwszej opcji, chcących korzystać z dobrodziejstwa obecnych demokracji.

Grzegorz Hoppe jest doktorem nauk ekonomicznych, a w swoich badaniach zajmuje się takimi obszarami jak społeczna odpowiedzialność biznesu i konsumentów, stabilny rozwój, natura ludzkiego działania oraz filozofia ekonomii. Jest zarówno praktykiem gospodarczym, od dwudziestu lat zarządzającym przedsiębiorstwem, jak i osobą związaną z nauką.

Podtytuł: Traktat o naturze ludzkiego działania i dążeniu do szczęścia
ISBN: 9788378563365
Kod paskowy: 9788378563365
Autorzy: Hoppe Grzegorz
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 31337
Miejscowość: Brzezia Łąka
ilość stron: 218
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11
Format: 14.5x20.5cm
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.28
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.