Menu

Ekonomika w rolnictwie 2 podręcznik do nauki zawodu (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788371419522 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Jabłonka Roman, Mironiuk Anna 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo REA 
  • Ilość stron 319 
  • Rok wydania 2007 

Opis

Ekonomika w rolnictwie jest podręcznikiem składającym się z dwóch części, dedykowanym do nauki zawodów: technik rolnik, technik ogrodnik, technik mechanizacji rolnictwa oraz w szkołach policealnych.

Część I gromadzi definicje podstawowych pojęć i kategorii ekonomicznych. Obejmuje treści wprowadzające: charakterystykę produkcji rolniczej, czynniki produkcji, organizację gospodarstwa rolnego, klasyfikację kosztów. Omówione są warunki funkcjonowania rynku rolnego zarówno w Polsce, jak i w Unii Europejskiej. Poszczególne rozdziały dotyczą tak ważnych dla jednostkowych wytwórców zagadnień, jak: polityka strukturalna w Unii Europejskiej, polityka państwowa w zakresie dochodów, podatków, ubezpieczeń, kredytów bankowych, obrotu gruntami rolnymi i ochrony środowiska. Podręcznik zawiera liczne przykłady i pakiet pytań umożliwiających samodzielną pracę ucznia.

Część II obejmuje tematy: działania marketingowe w agrobiznesie, funkcjonowanie przedsiębiorstwa i rachunkowość. Omówiono na dodatek prawne podstawy zakładania gospodarstw agroturystycznych.

Nr dopuszczenia MEN: 06/2007

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.